Badania wskazują, że ekspresowe diety-cud trwające średnio 15 dni dla 35 proc. respondentów kończą się podwójna klęską - respondenci odzyskują nie tylko to, co stracili, zyskują jeszcze kilka dodatkowych kilogramów.

Reklama

Specjaliści przekonują, że zdecydowanie lepsze i długotrwałe efekty daje zbilansowana dieta. Do zdrowego i aktywnego stylu życia zachęca również Victoria Pendleton, brytyjska reprezentantka kolarstwa torowego.

"To straszne, że kobiety kładą tak duży nacisk na szybką utratę wagi, po czym cierpią z powodu niedotrzymania jej zasad albo braku spodziewanych efektów. Sekret zdrowego stylu życia na pewno nie tkwi w dietach-cud" - przekonuje mistrzyni olimpijska z Pekinu.

Zdrowie Dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Aby zrzucić kilka kilogramów Brytyjki bez powodzenia starają się wyrzucić ze swojej diety wszelkie słone i pikantne przekąski (48 proc.), 33 proc. pytanych Brytyjek próbuje zrezygnować z jedzenia chleba. Respondentki zauważyły również, że po zakończeniu diety, wracają do starej wagi i nawyków po 22 dniach. Jedynie co piąta osiąga - i co najważniejsze, utrzymuje zadowalające efekty diety.

ReklamaW grudniu brytyjski Związek Dietetyków (British Dietetic Association) ogłosił coroczną listę pięciu diet, których zdecydowanie nie należy przestrzegać. Na szczycie listy znalazła się najpopularniejsza, a zdaniem ekspertów najgroźniejsza dieta francuskiego dietetyka Pierra Dukana.