Lawinowo rośnie liczba chorych na cukrzycę. Jak to zmienić?

| Aktualizacja:

27 czerwca, w rocznicę odkrycia insuliny obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z roku na rok rośnie liczba chorych na cukrzycę, zwłaszcza typu 2. Cukrzyca nie bez powodu określana jest mianem choroby cywilizacyjnej, raport Światowej Organizacji Zdrowia WHO stwierdza, że do 2030 r. cukrzyca będzie jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Warto przyjrzeć się bliżej przyczynom cukrzycy, gdyż świadomość czynników generujących rozwój choroby okazuje się pomocna w profilaktyce cukrzycy. A zdrowy styl życia ma wartość zarówno profilaktyczną, jak i wspomagającą terapię cukrzycy.

wróć do artykułu
 • ~Anna
  (2018-06-28 09:42)
  Do pielęgnacji i leczenia stopy cukrzycowej najlepszy jest Flexitol. Szybki w stosowaniu, działa od pierwszego razu i efekt jest trwały. Używam od dłuższego czasu regularnie i nie muszę wiele więcej robić, żeby pięty wyglądały naprawdę ładnie.
 • ~Keypax
  (2018-06-26 21:49)
  Kiedyś czytałem, że na swiecie jest ok. 150 mln. ludzi chorych na cukrzycę. Policzmy: przyjmijmy koszt leków i insuliny na jeden dzień jako 1 dolca (dolara). & dni w tygodniu to mamy już 1 mld 50 mln dolców. Rok ma 52 tygodnie czyli to rynek wart przeszło 50 miliardów dolców. To komu ma zależeć na wyleczeniu ludzi z tej choroby? Gdzie można znależć takie "złoże" do eksploatacji? Mówi się już nieśmiało, że rasa ludzi z Cro-Magnon czyli my mogą liczyć sobie nawet 55 tysięcy lat. Od jakichś 55 lat (od lat 60-tych 20-go wieku) mamy jakąś tam technikę. Czy to jest normalnie rozwijająca się rasa? Za jekieś 10 lat przebieram się na cmentarzu i "pakuję w kierunku Oriona. Podobno tam są piękniejsze światy zbudowane przez Tamtych.
 • ~Polka zamieszkala w USA.
  (2018-06-26 20:30)
  Jak czlowiekowi sie podnosi cukier , to wtedy lekarze powinni podniesc minimalnie hormon tarczycowy i cukier bedzie w normie .Tedy jest droga do wyleczenia .Duzo ludzi mowi ,ze dobra mam tarczyce ,a cukier podwyzszony.Widocznie dla organizmu jest za malo hor. tarczycowego i organizm czlowieka wiecej potrzebuje tego hormonu .Hormon tarczycowy spala tkanke tluszczowa ,a co tarczyca potrzebuje jodu .tarczyca produkuje hormon T4 (Na) , ( moze byc na niskim poziomie ,ale w limicie ) i T3 (azot i wegiel ) ,(powinien byc w limicie , ale na wysokim poziomie ).Azot jest potrzebny dla serca ,chlodzi organizm ,cisnienie sie obniza.W USA. doktorzy mowia ,ze jest dobry test na tarczyce ,a to nie prawda przysadka mozgowa ,moze juz dobrze nie pracowac i poziom TSH nie bedzie prawdziwy i zmyli lekarzy ,a nastepnie doktorzy myla pacjentow i pacjent staje sie ofiara nie douczonych doktorow.Nalezy mi sie Nagroda Nobla za ciezka prace naukowa , to jak Pani Beata Szydlo -(Kusinska) , sama sobie przyznala z panstwowych pieniedzy premie nagrode , to czy Ja nie moge ? Ale kto mi ja da - moja praca jest niedoceniona --ale warto nad tym sie zastanowic i wzglebic nad tym wiedze , bo doktor MD. ,ktory nie wzglebia wiedzy nie jest doktorem .A ludzie sa przez to poszkodowani .Ja mam praktyke z wlasnego zycia ,bylam blednie zle leczona ,prosty przypadek .Jak jest nadczynnosc tarczycy to cukier sie obniza , a jak jest odwrotnie niedoczynnosc tarczycy ,to cukier idzie w gore. Tarczyca jest kontrolerem calego organizmu .

Może zainteresować Cię też: