Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Choroby płuc, gruźlica. Mali pacjenci dostali nowoczesny oddział pod Warszawą

30 marca 2018, 16:06
Pawilon ma dwie kondygnacje o powierzchni całkowitej około 2,5 tysiąca m2. Na parterze jest izba przyjęć z zadaszonym podjazdem, dwa gabinety z izolatką, poradnia przyszpitalna, pracowania diagnostyki radiologicznej z cyfrowym aparatem rentgenowskim, pracownie diagnostyki ultrasonograficznej i oddechowej, pracownie rehabilitacji, wydzielona część szkoły, apteka szpitalna oraz infrastruktura techniczna i socjalna. Na piętrze jest 15 dwuosobowych sal z własnymi węzłami sanitarnymi, w tym trzy izolatki dla osób z chorobami zakaźnymi. Dla rodziców małych pacjentów zaplanowano miejsca w salach chorych. Dzieci skorzystają również z dużej świetlicy, gdzie będą organizowane zajęcia szkolne i rehabilitacyjne.
Pawilon ma dwie kondygnacje o powierzchni całkowitej około 2,5 tysiąca m2. Na parterze jest izba przyjęć z zadaszonym podjazdem, dwa gabinety z izolatką, poradnia przyszpitalna, pracowania diagnostyki radiologicznej z cyfrowym aparatem rentgenowskim, pracownie diagnostyki ultrasonograficznej i oddechowej, pracownie rehabilitacji, wydzielona część szkoły, apteka szpitalna oraz infrastruktura techniczna i socjalna. Na piętrze jest 15 dwuosobowych sal z własnymi węzłami sanitarnymi, w tym trzy izolatki dla osób z chorobami zakaźnymi. Dla rodziców małych pacjentów zaplanowano miejsca w salach chorych. Dzieci skorzystają również z dużej świetlicy, gdzie będą organizowane zajęcia szkolne i rehabilitacyjne. / PAP / Jacek Turczyk
Ponad 11 milionów złotych kosztowała budowa i wyposażenie nowego oddziału przeznaczonego dla małych pacjentów Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy. Oddział otwarto w Otwocku, w czwartek.
Reklama
Reklama
Tematy:
szpital gruźlica Otwock oddział dziecięcy choroby płuc

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama