Warszawa
Reklama

Niezwykły ogród na pamiątkę niezwykłej choroby. ZDJĘCIA

16 kwietnia 2015, 21:05
Choroba Pompego jest spowodowana niedoborem enzymu odpowiedzialnego z rozkład glikogenu. Gromadzenie się glikogenu w prowadzi do osłabienia mięśni, problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Neurolog profesor Anna Kamińska z WUM wyjaśnia, że od kilku lat chorobę Pompego można leczyć podając pacjentom co 2 tygodnie odpowiedni enzym. Dzięki temu można powstrzymać jej postęp. W Polsce z powodu tego schorzenia cierpi kilkadziesiąt osób. W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego.
Choroba Pompego jest spowodowana niedoborem enzymu odpowiedzialnego z rozkład glikogenu. Gromadzenie się glikogenu w prowadzi do osłabienia mięśni, problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Neurolog profesor Anna Kamińska z WUM wyjaśnia, że od kilku lat chorobę Pompego można leczyć podając pacjentom co 2 tygodnie odpowiedni enzym. Dzięki temu można powstrzymać jej postęp. W Polsce z powodu tego schorzenia cierpi kilkadziesiąt osób. W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego. / PAP / Tomasz Gzell
Na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otwarto w środę "Ogród Pompego". To miejsce, w którym posadzono rzadkie rośliny, aby zwrócić uwagę na równie rzadką genetyczną chorobę Pompego.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama