Niezwykły ogród na pamiątkę niezwykłej choroby. ZDJĘCIA
1 Choroba Pompego jest spowodowana niedoborem enzymu odpowiedzialnego z rozkład glikogenu. Gromadzenie się glikogenu w prowadzi do osłabienia mięśni, problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Neurolog profesor Anna Kamińska z WUM wyjaśnia, że od kilku lat chorobę Pompego można leczyć podając pacjentom co 2 tygodnie odpowiedni enzym. Dzięki temu można powstrzymać jej postęp. W Polsce z powodu tego schorzenia cierpi kilkadziesiąt osób. W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego.
PAP / Tomasz Gzell
2 Choroba Pompego jest spowodowana niedoborem enzymu odpowiedzialnego z rozkład glikogenu. Gromadzenie się glikogenu w prowadzi do osłabienia mięśni, problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Neurolog profesor Anna Kamińska z WUM wyjaśnia, że od kilku lat chorobę Pompego można leczyć podając pacjentom co 2 tygodnie odpowiedni enzym. Dzięki temu można powstrzymać jej postęp. W Polsce z powodu tego schorzenia cierpi kilkadziesiąt osób. W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego.
PAP / Tomasz Gzell
3 Choroba Pompego jest spowodowana niedoborem enzymu odpowiedzialnego z rozkład glikogenu. Gromadzenie się glikogenu w prowadzi do osłabienia mięśni, problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Neurolog profesor Anna Kamińska z WUM wyjaśnia, że od kilku lat chorobę Pompego można leczyć podając pacjentom co 2 tygodnie odpowiedni enzym. Dzięki temu można powstrzymać jej postęp. W Polsce z powodu tego schorzenia cierpi kilkadziesiąt osób. W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego.
PAP / Tomasz Gzell
4 Choroba Pompego jest spowodowana niedoborem enzymu odpowiedzialnego z rozkład glikogenu. Gromadzenie się glikogenu w prowadzi do osłabienia mięśni, problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Neurolog profesor Anna Kamińska z WUM wyjaśnia, że od kilku lat chorobę Pompego można leczyć podając pacjentom co 2 tygodnie odpowiedni enzym. Dzięki temu można powstrzymać jej postęp. W Polsce z powodu tego schorzenia cierpi kilkadziesiąt osób. W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego.
PAP / Tomasz Gzell
5 Choroba Pompego jest spowodowana niedoborem enzymu odpowiedzialnego z rozkład glikogenu. Gromadzenie się glikogenu w prowadzi do osłabienia mięśni, problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Neurolog profesor Anna Kamińska z WUM wyjaśnia, że od kilku lat chorobę Pompego można leczyć podając pacjentom co 2 tygodnie odpowiedni enzym. Dzięki temu można powstrzymać jej postęp. W Polsce z powodu tego schorzenia cierpi kilkadziesiąt osób. W środę obchodzony był Międzynarodowy Dzień Choroby Pompego.
PAP / Tomasz Gzell