Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z Florida Gulf Coast University. Sprawdzili oni aktywność fizyczną grupy studentów i porównali z aktywnością ich mózgów. Aktywność mierzyli za pomocą specjalnego sensora zakładanego na nadgarstek. Dzięki temu zebrali dane, które pozwoliły im dojść do interesujących wniosków. Opublikowali je na łamach magazynu naukowego "The Journal of Health Psychology".

Reklama

Okazało się, że grupa studentów bardziej aktywna fizycznie cechowała się w ciągu dnia i zwykłych codziennych czynności niższą aktywnością mózgu i mniej czasu poświęcała na rozmyślania - wyjaśniają naukowcy. Z kolei grupa, do której zaliczali się studenci chętniej zamyślający się, była zdecydowanie mniej aktywna fizycznie.

Zdaniem uczonych, różnice te można wytłumaczyć w prosty sposób. Mózgi osób bardziej aktywnych łatwiej się nudzą i potrzebują ciągłej stymulacji, przez co też trudniej im się skupić na problemach i poświęcić więcej czasu na ich rozważania - argumentują amerykańscy naukowcy na łamach "The Journal of Health Psychology".

Reklama