Co po chorobie?

Nowotwór piersi wielokrotnie niesie za sobą konieczność wykonania mastektomii, czyli amputacji chorej piersi. Niektóre kobiety w związku z utratą tej części ciała mają problemy z akceptacją własnej cielesności, są wycofane i niepewne siebie lub po prostu mogą odczuwać dyskomfort. Dlatego ostatnim etapem powrotu do zdrowia powinna być możliwość odtworzenia piersi. Decyzja o rekonstrukcji nie musi wiązać się z kolejną poważną i obciążającą operacją. Obecnie coraz popularniejszą metodą rekonstrukcji staje się małoinwazyjna BRAVA™ AFT.

Reklama

Alternatywa dla silikonowych implantów

Odtworzenie piersi poprzez zastosowanie implantów wiąże się z koniecznością przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji oraz pojawieniem się blizn. Alternatywą dla tej metody jest rekonstrukcja piersi własnym tłuszczem z wykorzystaniem urządzenia BRAVA. Jest to rozwiązanie dające możliwość uzyskania naturalnych efektów, przy niskiej inwazyjności. - Dzięki tej metodzie wydajność wszczepianego tłuszczu sięga nawet 80% – co przekłada się na bardzo dobry wynik estetyczny. Na podstawie wielu klinicznych badań naukowych, które wykonywane były przez ostatnie czternaście lat oraz po przeprowadzeniu ponad 50 tysięcy operacji w najlepszych ośrodkach na całym świecie metoda ta stała się jedną z bezpieczniejszych opcji rekonstrukcji i powiększania piersi. Wyeliminowała w wielu przypadkach konieczność stosowania implantów – mówi doktor Marek Paul, który przeprowadza zabiegi rekonstrukcji piersi metodą BRAVA AFT w Klinice Medic-Beauty we Wrocławiu oraz w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie. Przy wykorzystaniu systemu można odtworzyć pierś do wielkości miseczki C! System może być również z powodzeniem stosowany do rekonstrukcji częściowo odjętej piersi.

Jak działa System BRAVA?

Jest to zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, składający się z pary półsztywnych miseczek. Nosi się go 10 godzin dziennie przez kilka tygodni. Efektem jest rozciągnięcie tkanki piersi oraz powstanie loży, która zostaje w momencie zabiegu wypełniona tkanką tłuszczową, pobraną z ud, brzucha lub pośladków. System ma istotne znaczenie w procesie odtworzenia piersi, gdyż jego działanie wytwarza podciśnienie, które sprzyja tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych oraz dodatkowo stymuluje naczynia limfatyczne, zapewniające lepsze odżywienie tkanki i wspierające przeżycie wszczepionego tłuszczu. Zabieg ten podwyższa skuteczność przeszczepu oraz przeżywalność tkanki tłuszczowej do 80% (podczas, gdy tradycyjny przeszczep daje szansę ok. 40-50%)*. Jest to rozwiązanie, które w odróżnieniu od innych metod wykorzystujących jedynie „zwykłe” przeszczepienie tkanki tłuszczowej, daje trwałe efekty. Co najważniejsze, piersi po rekonstrukcji metodą BRAVA™ AFT są całkowicie naturalne!

* Źródło: Journal of Plastic and Reconstructive Surgery, Maj 2012 „Brava and Autologous Fat Transfer”