Wśród źródeł toksyn można wymienić: domowe detergenty (chemikalia do sprzątania domu i prania), zanieczyszczone przez spaliny i dym tytoniowy powietrze, wodę pitną czy używki (alkohol lub papierosy). Z ogromem zanieczyszczeń musi uporać się jeden z najbardziej zapracowanych narządów w naszym organizmie – wątroba.

Reklama

Aby pomóc wątrobie w oczyszczaniu organizmu z toksyn, starajmy się każdego dnia dbać o zachowanie zdrowego trybu życia - odpowiednią ilość ruchu, nawodnienie i zbilansowaną dietę. Dodatkowym wsparciem w procesie detoksykacji mogą być również suplementy diety zawierające składniki pochodzenia naturalnego, takie jak: wyciąg z karczocha czy chlorofil, którego najbogatszym znanym źródłem jest zielona alga chlorella.

Zawarte w liściach karczocha substancje aktywne stymulują wytwarzanie żółci i działają ochronnie na komórki wątroby, dzięki czemu przyspieszają usuwanie toksycznych produktów przemiany materii z organizmu.

Chlorofil występujący w organizmach samożywnych (rośliny, algi, bakterie fotosyntetyzujące), odpowiedzialny za dostarczanie energii pozyskanej w procesie fotosyntezy, odgrywa z kolei niezwykle ważną rolę w usuwaniu toksycznych substancji ze wszystkich komórek. Dodatkowo, chlorofil wspomaga również proces trawienny, wpływając bardzo korzystnie na wchłanianie substancji odżywczych. Składniki te znajdziemy w suplemencie diety Hepatil Detox.

Reklama