Postaw na dobre nawyki

Reklama

Walkę z nadpotliwością warto rozpocząć od wprowadzenia w życie kilku dobrych nawyków. - W pierwszej kolejności należy ograniczyć alkohol oraz kawę, które najlepiej jest zastąpić naparami z ziół np. z szałwii. Warto również wykluczyć ze swojej diety ostre przyprawy, ponieważ one również mogą powodować nadmierne wydzielanie potu. Szczególnie latem duże znaczenie ma także to, co nosimy. Sztuczne materiały należy koniecznie zastąpić naturalnymi, takimi jak len czy bawełna – podpowiada dr Monika Mazur z Body Care Clinic w Katowicach.

Kluczowe znaczenie ma oczywiście odpowiednia higiena. Sam pot nie jest powodem nieprzyjemnego i krępującego zapachu, tylko jego dłuższy kontakt z bakteriami znajdującymi się na skórze. - Jeśli chcemy uniknąć wstydliwych sytuacji, obowiązkiem jest prysznic minimum dwa razy dziennie, podczas którego najlepiej jest stosować odpowiednie mydła i płyny przeznaczone dla osób cierpiących na nadpotliwość – radzi dr Monika Mazur.

Odpowiednia depilacja

Pozbycie się zbędnego owłosienia z okolic pach może okazać się niezwykle pomocne w walce z nieprzyjemnym zapachem, który pojawia się podczas nadmiernego pocenia się. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn depilacja jest bardzo wskazana, szczególnie przed nadchodzącymi wakacjami. Brak włosków powoduje nie tylko większy komfort w ciepłe dni, ale również pozwala lepiej zadbać o higienę. Warto skorzystać z depilacji w salonie kosmetycznym, która przynosi zdecydowanie lepsze efekty niż domowe sposoby.

Reklama

- Zabieg z użyciem wosku pozwoli pozbyć się zbędnego owłosienia na około 4 tygodnie, co jest niezwykle wygodne szczególnie w okresie wakacyjnym. Dodatkowo osłabiamy w ten sposób cebulki, co sprawia, że włoski odrastają słabsze. Koszt tego rodzaju depilacji nie należy do wyjątkowo drogich, w przypadku pach jest to około 40zł. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest jednak depilacja laserowa, dzięki której można na trwałe usunąć niechciane owłosienie. Aby uzyskać oczekiwane efekty, najlepiej jest wykonać serię zabiegów, około 6-8 sesji, w odstępach 6-8 tygodni – mówi specjalistka Body Care Clinic. Koszt jednego zabiegu to ok. 170 zł - Depilację laserową pach można wykonywać przez cały rok, jednak latem należy zachować szczególną ostrożność i nie narażać skóry na promienie słoneczne – dodaje dr Mazur.

Reklama

Kuracja toksyną botulinową

Botoks zyskał swoją niezwykłą popularność za sprawą gwiazd z pierwszych stron gazet, a to przede wszystkim dzięki skutecznej zdolności do wygładzania zmarszczek. Nie każdy jednak wie, że preparat ten ma szereg innych zastosowań, między innymi skuteczne leczenie nadpotliwości.

- Zasada działania toksyny botulinowej jest prosta. Substancja blokuje sygnał przekazywany między nerwem a mięśniem lub gruczołem potowym, dzięki czemu uniemożliwia im pracę, czyli wydzielanie nadmiernej ilości potu – wyjaśnia specjalistka.
Dla wszystkich osób, które boją się samej aplikacji, mamy dobre wieści. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest zupełnie bezbolesny. - Leczone miejsce jest znieczulane przy pomocy specjalnej maści, co całkowicie likwiduje nieprzyjemne odczucia. W ten przyjemny sposób możemy pozbyć się problemu nadpotliwości w zaledwie 10-15 minut. Koszt takiego zabiegu to około 1800 zł, jednak o krępującym pocie możemy zapomnieć nawet na 6 do 12 miesięcy – mówi dr Monika Mazur.