Naukowcy podkreślają związek, między stosunkiem długości palca wskazującego i serdecznego, a odnoszeniem sukcesu. Zdaniem ekonomistów Aldo Rustichini i Luigi Guiso dłuższy palec serdeczny oznacza pewne cechy i umiejętności, które ułatwiają osiąganie sukcesów i prowadzenie biznesu.

Reklama

Badacze wzięli pod lupę dłonie dwóch tysięcy biznesmenów, bizneswoman i przedsiębiorców. Z ich obserwacji wynika, że dłuższy palec serdeczny wskazuje na takie cechy charakteru jak asertywność i zdolność podejmowania ryzyka. Przeprowadzili z nimi również wywiady, które miały wykazać pewne cechy charakteru.

Do podobnych wniosków doszli dwa lata temu dr Jim Golby i Jennifer Meggs z Teesside University. Naukowcy analizowali związek między stosunkiem długości palców wskazującego i serdecznego, a determinantą osiągania sukcesów sportowych. Wyniki badań były jednoznaczne - osoby, które miały dłuższy palec serdeczny wykazywały większą wytrzymałość psychiczną i osiągały lepsze wyniki sportowe.

Tę zależność dr Golby tłumaczył: zwiększonym poziomem testosteronu jeszcze w fazie prenatalnej (w łonie matki), co może powodować wzrost odporności psychicznej i optymizmu, co znacząco wpływa na sukces w sporcie - czytamy na stronie serwisu psychologia-społeczna.pl.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>