Portal społecznościowy służący do poznawania nowych ludzi Badoo.com przeprowadził badania mające na celu sprawdzenie, które narody należą do najbardziej rozrywkowych. Wyniki nie dają nam powodu do radości. Otóż Polacy w światowej "Lidze Dobrej Zabawy" zajmują ostatnie miejsce.

Reklama

Badoo zapytało 17 tysięcy osób (głównie młodych) z 17 krajów świata, jak często "naprawdę dobrze się bawią", np. wychodząc ze znajomymi. Okazało się, że przeciętny Polak, dobrze bawi się tylko nieco ponad 5 (5,3) dni w miesiącu, co plasuje nasz kraj na ostatnim miejscu rankingu, tak w skali europejskiej, jaki i światowej.

Nawet zajmujący przedostatnie miejsce światowego rankingu młodzi Rosjanie bawią się prawie 7 (6,7) dni w miesiącu. Młodzi Argentyńczycy, którzy są liderami dobrej zabawy na świecie, bawią się trzy razy częściej niż Polacy – prawie 15 (14,8) dni w miesiącu lub co drugi dzień.

41% młodych Argentyńczyków, 31% młodych Niemców i nawet 13% młodych Rosjan twierdzi, że dobrze bawią się "prawie codziennie" w porównaniu z zaledwie 9% młodych Polaków.

Najczęściej w Europie bawią się Hiszpanie. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej w kraju, ponad jedna trzecia (34,2%) młodych Hiszpanów uważa, że dobrze się bawi "prawie codziennie", a przeciętny młody Hiszpan korzysta z życia 13 (12,9) dni w miesiącu.

Reklama

- Wygląda na to, że my, Polacy traktujemy siebie zbyt poważnie - mówi Matylda Setlak, konsultantka ds. PR, mieszkająca w Wielkiej Brytanii, prowadząca kampanie w mediach adresowanych do Polonii, w tym m.in. dla Badoo. - Na to złożyło się wiele czynników, takich jak nasza historia i doświadczenia, wojna, komunizm. Różnicę w mentalności zauważyłam natychmiast po przyjeździe do Wielkiej Brytanii - Brytyjczycy są nastawieni do życia zdecydowanie bardziej pozytywnie.

Czy jednym z takich czynników może również być klimat panujący w Polsce?

Reklama

Jak pokazuje badanie Badoo, cieplejsze nacje bawią się częściej niż zimne. W czołówce „Ligi Dobrej Zabawy” znalazły się kraje cieszące się wysokimi temperaturami, zaś na jej końcu Polska i Rosja czyli państwa, w których przez znaczną część roku panuje chłód.

Trwa ładowanie wpisu