Większość - 83 proc. - miłośników zdrowego stylu życia coraz chętniej decydują się członkostwo w klubach fitness czynnych całą dobę. Nic dziwnego, skoro czas na odrobinę ruchu znajdujemy zwykle po godzinie 22.

Najnowsze badania wskazują, że co dziesiąty bywalec siłowni najchętniej korzysta z niej między godziną 22 a 6 rano. 52 proc. z tych nocnych wizyt odbywa się około północy.

Reklama

Zwolennicy nocnych ćwiczeń cenią sobie przede wszystkim wygodę i dostępność całodobowych klubów fitness. Podkreślają, że dzięki takim rozwiązaniom nie muszą się martwić, że w codziennym zamieszaniu i nawale pracy nie znajdą czasu na swoje hobby.

Obserwujemy stale rosnącą liczbę osób, które coraz częściej korzystają z siłownie w nocy. Obecny tryb życia często nie pozwala na gospodarowanie czasu na systematyczne ćwiczenia. Członkowie całodobowych klubów fitness nie muszą się o to martwić. Nawet jeśli nie znajdą czasu w ciągu dnia, zawsze mogą zapewnić sobie dawkę ruchu w nocy - zauważa John Treharne, dyrektor sieci siłowni The Gym Group.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>