Tego lata stacje telewizyjne przez 1200 godzin będą relacjonować sportowe rozgrywki, co średnio daje 13 godzin sportu dziennie. Najczęściej - spędzonych przed telewizorem. Dlatego w Wielkiej Brytanii uruchomiono program Games4Life, który ma pobudzić Brytyjczyków nie tylko do oglądania sportowych rozgrywek, ale i do ich uprawiania.

Reklama

Z najnowszych badań wynika, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy 93 proc. badanych będzie na bieżąco śledzić sportowe zmagania piłkarzy i sportowców startujących w Igrzyskach Olimpijskich. Z czego ponad połowa respondentów spędzi ten czas na kanapie w towarzystwie niezdrowych przekąsek i alkoholu.

Dlatego też postanowiono stworzyć mobilny program Games4Life. Polega on na wypełnieniu kwestionariusza dziennej aktywności, który dodatkowo dostarcza różnych pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu. W aplikacji na telefon komórkowy znajdziemy ponad 100 propozycji zabaw dla dzieci i dorosłych.

Za sprawą tej aplikacji chcemy pokazać, że uprawianie sportu dostarcza takiej samej rozrywki jak jego oglądanie - przekonuje Andrew Lansley, brytyjski minister zdrowia. Dlatego też uruchomiliśmy aplikację Games4Life, która ma inspirować i motywować ludzi do tego, aby podnieśli się z kanapy i zażyli trochę ruchu - dodaje.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>