Przyczyny zaburzeń erekcji dzielą się na dwie grupy: organiczne (dotyczące ok. 80% przypadków) oraz psychogenne.

Reklama

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Organiczne mogą być wywołane m.in. nadużywaniem alkoholu i papierosów, przyjmowaniem leków antydepresyjnych, zażywaniem narkotyków, jak również zaburzeniami neurologicznymi i hormonalnymi oraz chorobami, tj. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

Psychogenne zaś mogą być związane np. z zahamowaniami spowodowanymi złymi doświadczeniami seksualnymi z przeszłości, niską samooceną, wstydem, lękiem przed partnerką oraz problemami w związku.

Ze względu na intymny charakter, dolegliwości ze wzwodem są dla wielu mężczyzn wielkim problemem. Skutkują nie tylko brakiem satysfakcji seksualnej, ale często także pogarszają poczucie własnej wartości, co przekłada się zarówno na relacje z partnerką, jak i zawodowe czy towarzyskie.

Co zatem można z tym zrobić? Przede wszystkim skontaktować się ze specjalistą! Wskazanie przyczyny zaburzeń erekcji jest trudne ze względu na intymny charakter dolegliwości. Tylko szczera rozmowa z lekarzem terapeutą pozwoli postawić trafną diagnozę i opracować terapię. Generalnie leczenie zaburzeń erekcji może opierać się na pomocy psychologicznej, leczeniu farmakologicznym lub, w wyjątkowych przypadkach, na leczeniu chirurgicznym.

Osobnym tematem jest niezwiązana z żadnymi zaburzeniami chęć potęgowania erekcji w celu osiągania większej satysfakcji seksualnej. Coraz więcej mężczyzn stosuje różnego rodzaju preparaty oparte na substancjach chemicznych zwiększających intensywność doznać podczas stosunku.

Świetną alternatywą dla tego rodzaju substancji są pierścienie erekcyjne - podpowiada Robert Strzelecki z salonu erotycznego Refform Fetish Store.

Jak to działa? Pierścień, czyli tzw. cockring założony na genitalia powoduje większe ukrwienie członka poprzez blokowanie odpływu krwi z ciał jamistych. Członek w pełnej erekcji jest sztywniejszy, co potęguje doznania zarówno mężczyzny, jak i jego partnerki - tłumaczy Strzelecki. Jak dodaje, jest to całkowicie bezpieczna i naturalna forma zwiększania doznań seksualnych.

Jak założyć pierścień? Zakładanie pierścienia erekcyjnego to prosta czynność polegająca na przełożeniu przez otwór pierścienia jąder, a w drugiej kolejności członka w stanie bez wzwodu. Następnie pierścień należy nieco mocniej „naciągnąć” na genitalia, delikatnie ciągnąć za jądra i członek w dół, a pierścień delikatnie naciągać w górę. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej średnicy pierścienia, gdyż za luźny nie spełni swojej funkcji, a za ciasny uniemożliwi nam w ogóle jego założenie. Średnicę mierzymy dokładnie okalając genitalia np. sznurkiem, tak by sznurek zawiązany był na genitaliach ponad jądrami. Pomiar notujemy w milimetrach, a następnie wynik dzielimy przez 3,14. Np. pomiar 160 mm dzielimy przez 3,14 i wynik równa się 50,95mm. Co w zaokrągleniu daje nam średnice pierścienia 50mm i o taki należy pytać w sklepie - tłumaczy Robert Strzelecki z Refform Fetish Store.