Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

5 szkodliwych nawyków dla naszych oczu

4 marca 2016, 23:21
Niestety okazuje się, że często egzamin z odpowiedniej higieny wzroku oblewamy na samym początku. Jak pokazują wyniki badania zrealizowanego przez CBOS na zlecenie Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, prawie 40% Polaków odwiedziło okulistę dawniej niż 2 lata temu, a ponad 7% nie zrobiło tego nigdy. Nie wspominając już o takich czynnościach niesprzyjających kondycji oczu, jakie fundujemy im na co dzień. Wśród nich pojawia się 5 nawyków, które według specjalistów szczególnie szkodą naszym oczom
Niestety okazuje się, że często egzamin z odpowiedniej higieny wzroku oblewamy na samym początku. Jak pokazują wyniki badania zrealizowanego przez CBOS na zlecenie Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, prawie 40% Polaków odwiedziło okulistę dawniej niż 2 lata temu, a ponad 7% nie zrobiło tego nigdy. Nie wspominając już o takich czynnościach niesprzyjających kondycji oczu, jakie fundujemy im na co dzień. Wśród nich pojawia się 5 nawyków, które według specjalistów szczególnie szkodą naszym oczom / Shutterstock
Chyba każdy z nas zapytany o to, czy należy dbać o wzrok, udzieliłby odpowiedzi twierdzącej. Jednak zdarza się, że w rzeczywistości nie przykładamy specjalnej uwagi do profilaktyki dobrego widzenia, a często nawet nieświadomie utrwalamy nawyki, które mogą zaszkodzić oczom.
Reklama
Reklama
Tematy:
dieta okulista wzrok oczy dbać o oczy psuje wzrok nawyki odżywianie

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • julia
    2017-02-23 12:33:05
    niestety często zasypiam z makijażem i rano mam podrażnione oczy. Zakraplam sobie czerwonym starazolinem i obiecuję, że już nigdy więcej ;)
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama