Na skutek upływu lat zaczyna ubywać kolagenu w skórze, który odpowiada za jej prawidłowe napięcie. Powieki stają się wiotkie, spojrzenie wydaje się smutne – to problem, gdyż oczy zawsze widzimy najpierw patrząc na drugą osobę. Problemy estetyczne to jednak nie wszystko. Opadające powieki to również kwestia zdrowotna, gdyż przypadłość ta może również ograniczać pole widzenia. Kiedy masz już dość warto rozważyć różnie zabiegi, które pozwolą Ci szerzej spojrzeć na świat.

Reklama

Co robić?

Wybór odpowiedniej techniki leczenia uzależniony jest od wieku i zaawansowania zmian. Na początkowym etapie, kiedy widzimy, że problem jest niewielki pomóc może radiofrekwencja mikroigłowa, która stymuluje produkcję kolagenu w tkance podskórnej. Z kolei, kiedy problem jest bardzo rozwinięty konieczna będzie wizyta u chirurga plastyka. Od niedawna istnieje również zabieg Plexr – metoda skierowana do osób, dla których na zabieg chirurgiczny jest za wcześnie lub dla tych, którzy boją się operacji, możliwych komplikacji i długiego okresu gojenia. - PLEXR jest doskonałą alternatywą dla zabiegów blefaroplastyki powiek górnych dzięki zdolności do obkurczania i usuwania nadmiaru wiotkiej skóry. Mikrowiązka plazmy jest precyzyjnie aplikowana na skórę działając jedynie w naskórku co powoduje, że proces gojenia trwa jedynie kilka dni, a zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności – mówi dr Aleksandra Jagielska, Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Dbaj o skórę wokół oczu

Pamiętaj, że odpowiednia profilaktyka przeciwstarzeniowa to klucz do młodszego wyglądu. Skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji. Jeśli stosujesz kremy, to tylko te filtrami przeciwsłonecznymi, nie chcesz przecież, aby twoje oczy „ozdabiały” również dodatkowe zmarszczki. Kosmetyki zawsze wklepuj delikatnie, unikając mocnego tarcia.