Rak trzustki może być wkrótce drugim najczęstszym nowotworem

| Aktualizacja:

Rak trzustki, jeśli nie zmieni się skuteczność jego leczenia, już w 2020 r. może być drugim najczęstszym nowotworem - wynika z danych Pancreatic Cancer Action Network. Na szczęście możemy mówić o pewnym postępie w terapii – powiedzieli onkolodzy.

wróć do artykułu
 • ~Diabetyk
  (2019-06-19 05:47)
  Cukier jest powodem tego rodzaju nowotworów układu trawienia w którym bierze także udział trzustka,cukier to koncentracja węglowodanów,buraka cukrowego ludzie wyhodowali,cukier dzisiaj dodaje się do wszystkiego dosłownie,nawet do przetworów mięsnych,jogurtów,ciast,napoi,herbaty,kawy,konserw wszystkiego rodzaju itp.itd.trzustka już nie daje rady z wytwarzaniem insuliny i tak się zaczyna właśnie cukrzyca i różne raki które właśnie dobrze się czują w takim ciągle zacukrzonym organiżmie ludzkim,węglowodanów (cukru) dla prawidłowego funkcjonowania organizmu wystarczy w pożywieniu bez dosładzania i to czasami za dużo,a sztuczne dosładzanie służy tylko dla smaku,a nie dla potrzeby organizmu,kto nie dosładza niczego i nie kupuje żywności dosładzanej, jest po prostu mądry.
 • ~smutek
  (2019-06-18 22:55)
  Smutne. Właśnie zmarła znajoma na ten nowotwór... 51 lat...
 • ~Beata
  (2019-10-28 07:47)
  Moja koleżanka zmarła na raka trzustki. Miała 56 lat. W momencie wykrycia miała już przerzut do wątroby i nie kwalifikowala się do operacji. Przeżyła zaledwie 10 miesięcy od rozpoznania. To najgorszy i najbardziej przerażający ludzi nowotwór. Ciągle jeszcze nie umiemy go skutecznie leczyć.