Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Jesienna kawa z różnych stron świata

27 października 2015, 22:38
Jesienna apatia to przypadłość, z którą boryka się spora część społeczeństwa. Spadek koncentracji i przewlekłe zmęczenie to tylko niektóre z symptomów, które dotykają nas w skutek skrócenia dnia i spadku temperatury. W skrajnych przypadkach, chandra może rozwinąć się w afektywną chorobę sezonową, czyli SAD – z ang. Seasonal Affective Disorder. Objawia się ona nie tylko zaburzeniami nastroju, ale także bólami głowy, sennością czy drażliwością, uniemożliwiającą wykonywanie codziennych czynności. Zwykle niedogodności te pojawiają się wraz z rozpoczęciem jesieni, a kończą – z ostatnimi dniami zimy. Jak poradzić sobie z takimi przypadłościami? Jeszcze zanim zauważymy przykre objawy, warto wypróbować sprawdzone sposoby charakterystyczne dla kuchni świata. Rozgrzewające kawy nie tylko ochronią nas przed działaniem niskich temperatur, ale też poprawią koncentrację i samopoczucie. Czego warto spróbować?
Jesienna apatia to przypadłość, z którą boryka się spora część społeczeństwa. Spadek koncentracji i przewlekłe zmęczenie to tylko niektóre z symptomów, które dotykają nas w skutek skrócenia dnia i spadku temperatury. W skrajnych przypadkach, chandra może rozwinąć się w afektywną chorobę sezonową, czyli SAD – z ang. Seasonal Affective Disorder. Objawia się ona nie tylko zaburzeniami nastroju, ale także bólami głowy, sennością czy drażliwością, uniemożliwiającą wykonywanie codziennych czynności. Zwykle niedogodności te pojawiają się wraz z rozpoczęciem jesieni, a kończą – z ostatnimi dniami zimy. Jak poradzić sobie z takimi przypadłościami? Jeszcze zanim zauważymy przykre objawy, warto wypróbować sprawdzone sposoby charakterystyczne dla kuchni świata. Rozgrzewające kawy nie tylko ochronią nas przed działaniem niskich temperatur, ale też poprawią koncentrację i samopoczucie. Czego warto spróbować? / Shutterstock
Trudno wyobrazić sobie jesienne popołudnie bez filiżanki kawy czy herbaty. By urozmaicić smak gorących napojów, mieszkańcy innych państw dodają do nich najróżniejsze dodatki. Jakie sposoby na rozgrzanie w chłodne dni mogą stać się dla nas kulinarną inspiracją?
Reklama
Reklama
Tematy:
kawa espresso Irish Coffee Keisermelange marocchino z czekoladą pić kawę
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • amakndka
    2015-10-28 11:32
    Kiedyś pisałam że takie tabletki nie działają i że tylko dieta... teraz wiem że jedno nie wyklucza drugiego. Stosuje Slimcea i mam dalej swoją diete a efekty są dużo lepsze co potwierdza ich działanie.
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama