Ekspertka Ahmad Tea London – Julia Popcowa, postanowiła zabrać głos w tej sprawie i wyjaśnić, które potrawy możemy bezkarnie łączyć z herbacianym naparem, a które na filiżankę ulubionego trunku pozwalają dopiero kilka minut po zakończeniu jedzenia.

Reklama

- Nowoczesna dietetyka nie zaleca popijania posiłków jakimikolwiek napojami, w tym herbatą. Jednak herbaciany napar pity 30 min przed lub 30 min po jedzeniu może już mieć bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Analizując rozmaite opinie na ten temat, można jednak stwierdzić, że deser lub lekka sałatka to dania, które możemy bez obaw spożywać z herbatą – mówi Julia Popcowa, ekspert Ahmad Tea London.

Słodkie posiłki – z deserami dobrze komponują się czarne herbaty Assam, Earl Grey, Cejlon, English Breakfast lub English Tea No. 1. Ich cierpki, ale słodkawy smak idealnie współgra ze smakiem ciasta. Dodatkowo, dzięki swoim właściwościom, czarna herbata pomoże szybciej strawić węglowodany.

Dania wegetariańskie (owoce, warzywa, sushi, owoce morza, ryby) – z takimi posiłkami doskonale współgra herbata zielona. Tradycyjnie zielone mieszanki dobrze komponują się bowiem z lekkimi przekąskami, daniami wegetariańskimi, bardzo pikantnymi potrawami oraz posiłkami z ryb i owoców morza. Z kolei wielbiciele sushi wręcz "przepijają" zieloną herbatą różne gatunki podawanych specjałów, żeby móc lepiej odczuć smak każdego z nich.

Potrawy mięsne – po czarną herbatę warto sięgnąć po obfitym mięsnym lub ciężko strawnym posiłku, zwłaszcza jeżeli potrawy, które zjedliśmy były dosyć tłuste lub towarzyszył im gęsty, zawiesisty sos.

Warto zaznaczyć, że obecnie są dostępne również gatunki herbat, które posiadają tak finezyjny smak i aromat, że najlepiej spożywać je oddzielnie, delektując się wyłącznie aromatycznym naparem. Taką odmianą jest herbata Darjeeling Ahmad Tea London.