Z najnowszych badań CDC (Centers for Disease Control and Prevention) wynika, że Amerykanie, uznawani za najbardziej otyłe na świecie społeczeństwo, powoli rezygnują z fast foodów.

Reklama

Choć statystyki wciąż nie są pocieszające. Powód? Okazuje się, że śmieciowe jedzenie wciąż cieszy się dużą popularnością wśród osób młodych. W przypadku osób w wieku od 20 do 39 roku życia 15 proc. kalorii spożywanych dziennie pochodzi właśnie ze śmieciowych dań na wynos. Ale w przypadku osób powyżej 60 roku życia jest to już jedynie 6 proc..

Choć ta niewielka zmiana nawyków żywieniowych może dawać nadzieję na dalszy spadek konsumpcji niezdrowych dań, naukowcy podchodzą do tego wyniku raczej sceptycznie.

- Ludzie uwielbiają fast foody, ze względu na smak potraw i przystępną cenę. Bez względu na ostrzeżenia specjalistów, dalej będą sięgać po śmieciowe jedzenie - zauważa kardiolog Stephen Sinatra. - Dlatego naszym zadaniem, mimo wszystko, jest zachęcanie ludzi do dokonywania mądrych żywieniowych wyborów. Jeśli uda się nam przekonać konsumentów do zdrowszej diety, wykonamy milowy krok w stronę poprawy stanu zdrowia społeczeństwa - dodaje.