Nowe wiadomości o zdrowiu chorego na raka króla

Niedawno monarcha otrzymał diagnozę raka, jednak nie wiadomo który organ jest dotknięty zmianami nowotworowymi. Wiadomo tylko, że nie jest to rak prostaty, a choroba została wykryta we wczesnym stadium.

Opinia publiczna w Wielkiej Brytanii i na świecie, poruszona diagnozą onkologiczną króla Karola, śledzi doniesienia o jego samopoczuciu. Podczas wieczoru muzycznego w katedrze w Salisbury królowa Kamila przekazała nowe informacje dotyczące stanu zdrowia swojego małżonka.

Reklama

"Jak na te okoliczności radzi sobie wyjątkowo dobrze. Jest bardzo wzruszony wszystkimi listami i wiadomościami, które wysłała opinia publiczna. To bardzo podnosi na duchu" - przekazała królowa.

Jedną z osób, które jako pierwsze złożyły monarsze życzenia zdrowia, był brytyjski premier Rishi Sunak. Polityk zaznaczył, że cały kraj kibicuje królowi w powrocie do zdrowia. "Nie mam wątpliwości, że szybko wróci do pełni sił, a cały kraj życzy mu wszystkiego najlepszego" - napisał.

Król Karol rozpoczął leczenie. Kto przejął jego obowiązki?

Po tym, jak ujawniono diagnozę raka u króla Anglii podczas operacji powiększonej prostaty, para królewska wyjechała z Londynu. Przebywa obecnie w zamku Sandringham w Norfolk, a król rozpoczął leczenie nowotworu.

Wcześniej do szpitala trafiła żona następcy trony, księżna Kate, która jest po operacji jamy brzusznej i przez kilka tygodni będzie również wyłączona z oficjalnych obowiązków.

Reklama

Po diagnozie króla większość jego obowiązków spadła na następcę tronu księcia Williama, który z powodu niedyspozycji żony ma pod opieką troje dzieci oraz królowa Kamila i siostra króla - księżniczka Anna.

Książę Harry na krótko przyleciał z Kalifornii do Londynu, by spotkać się z chorym ojcem. Jednak po rezygnacji z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, nie odciąży swojego brata.

Brytyjski monarcha zmienił sposób funkcjonowania na czas leczenia i np. cotygodniowe rozmowy z premierem Sunakiem odbywa przez telefon. Król nadal zajmuje się także podpisywaniem ustaw oraz otrzymuje codzienną porcję informacji przekazywanych przez rząd.