Zainteresowanie pościelą wywołującą poczucie komfortu psychicznego potwierdza mieszkająca w Lizbonie Ana Sena. - W Portugalii grube kołdry należały dotychczas do rzadkości. W ostatnich miesiącach znacząco przybyło tego rodzaju oferty. Sprzedawcy przekonują, że grube kołdry dzięki swojej wadze i teksturze działają odstresowująco - powiedziała Sena.

Reklama

Pedro Caseiro, współproducent kołder sprzedawanych pod marką Blanky, potwierdza zainteresowanie wprowadzonym we wrześniu 2020 r. na rynek produktem. Przyznaje, że grube kołdry wprowadził do swojej oferty specjalnie z myślą o zestresowanych pandemią osobach.

Portugalski przedsiębiorca przekonuje, że wytwarzane z bawełny kołdry posiadają wewnątrz fragmenty przetworzonego szkła, które w czasie snu w naturalny sposób uciskają mięśnie użytkownika, służąc wytwarzaniu się w jego organizmie substancji korzystnych dla dobrego samopoczucia, takich jak m.in. melatonina.

ZOBACZ AKTUALNY STAN SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POLSCE>>>

Zainteresowanie pościelą uspokajająca potwierdzają też władze portugalskiej spółki More Textil, wytwarzającej m.in. pościel i kojce dla psów.

Jak powiedział szef spółki Artur Soutinho, w tkaninie nowego łóżka dla czworonogów zawarty jest m.in. kannabidiol, który - jak twierdzi przedsiębiorca - działa uspokajająco na psy.