MZ: Problem braku dostępności niektórych leków jest globalny, dotyczy nie tylko Polski

Problem wstrzymania w obrocie niektórych leków, a także występujący lokalnie brak ich dostępności dotyczy nie tylko Polski, ale jest problemem globalnym i dotyczy także innych krajów europejskich - zaznacza Ministerstwo Zdrowia w komunikacie przesłanym PAP. Do sprawy odniósł się także GIF. - Monitorujemy sytuację związaną brakiem dostępności leków w aptekach; w poniedziałek zostanie uruchomiona infolinia dla pacjentów na temat dostępności do leków i ich zamienników - powiedział w środę główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski.

wróć do artykułu
  • ~kos
    (2019-07-10 12:07)
    A to nie jest wina Tuska ? Nie bo Chińczyków. Państwo PiS w rozkwicie.
  • ~PervoDolores
    (2019-07-10 18:27)
    Acha to spoko, luzik. Usiade teraz i popatrze sobie jak babcia umiera. Cale szeczescie to nie niekopetencja tych z rzadu. Poprostu ulga.
  • ~reforma pisich
    (2019-07-11 13:41)
    skraca życie . Od wielu lat długość życia Polaków systematycznie się wydłużał , od trzech lat drastycznie się skraca !!! Żyjemy coraz krócej i coraz krócej !!! Czy tego chcieli Polacy , czy ta reforma była wprowadzona świadomie !!!
  • ~Bbc
    (2019-07-11 11:45)
    Pan minister to niezły kłamczuszek jakoś niemcy nie mają takich problemów a ponoć problem globalny jest
  • ~Zawsze dziewica
    (2019-07-10 13:48)
    Przecież pis krzyczy wszędzie ,że Tusk nic nie znaczy,a on ma taki wpływ na brak leków na świecie? przecież to ewidentnie jego wina.
  • ~Adert
    (2019-07-11 08:37)
    Tłumaczenie błazna jak standard rządowy, to nie ja, to on !!!! Idąc dalej, można być pewnym, że te ogromne wieloletnie kolejki do lekarzy to też wina chińczyków i Biały Anioł z ministerstwa zdrowia nic o tym nie wiedział, tak jak nie ma pojęcia ile tysięcy ludzi umiera w kolejkach do lekarzy. Emeryci i renciści, ulżyjcie obecnie rządzącym i zacznijcie przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle.
  • ~rychu
    (2019-07-10 14:17)
    to juz nie jest ich (znaczy sekty Jareczka) problem, bo to "problem globalny" ??!!!!!!! ale to kolejne KLAMSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!! w Kanadzie nie ma takich problemow !!!!!!! w USA - tam polowa ludnosci nie ma dostepu do ochrony zdrowia, a dzien pobytu w szpitalu bez leczenia (to osobny rachunek) potrafi kosztowac USD 6 000.- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~umrzyki na pewno nie
    (2019-07-11 20:53)
    jak elektorat bez lekow poumiera, to kto na piCC bedzie glosowal, zombies ??
  • ~Zxn
    (2019-07-10 10:54)
    Podnieść ceny i po problemie.
  • ~oszalała pazerność
    (2019-07-11 07:09)
    Tak to jest gdy połowę globalnej produkcji wszystkiego przeniosło się do Chin, bo tania siła robocza. Ale teraz już nie dość tania, więc fabryki się zamyka lub przenosi do tańszych krajów. W Chinach zamknięto sporo fabryk substancji czynnych do leków, więc problem z lekami. Ciekawe jak zaczną tam zamykać fabryki np. bateryjek...
  • ~dzyndzelstern
    (2019-07-11 20:04)
    cos jest na rzeczy bo w Austrii tez ich brakuje ostatnio 87 letnia kobieta czekala w szpitalu 24 godziny na przyjecie
  • ~Dm 2
    (2019-07-11 22:50)
    Zalecane przez ZUS i MZ aby emeryci i renciści przechodzili orzez jezdnię na czerwonych światłach przynosi mało oczekiwane skutki. Można przypuszczać, że niebawem wyremontują piece w KL .
  • ~gfhgf5544
    (2019-07-10 11:33)
    8Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : sites.social/andrzej2

Może zainteresować Cię też: