Biletomaty na SOR-ach. "Nowy system uporządkuje kolejki"

| Aktualizacja:

Dyrektorzy śląskich szpitali, w których działają szpitalne oddziały ratunkowe, podpisali w Katowicach umowy partnerskie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym w ramach projektu "Tryby obsługi pacjenta w szpitalnym oddziale ratunkowym" (TOPSOR).

wróć do artykułu
  • ~ulkam
    (2019-06-25 09:11)
    System kartkowy jak w PRL. Zamiast zatrudnic lekarzy i skasować kolejki, PiS wprowadza kartki do kolejek do lekarzy w SOR-ach.
  • ~Madry
    (2019-06-25 09:16)
    Jest coraz śmieszniej - tylko że tu chodzi o życie!
  • ~Ja to
    (2019-06-25 09:28)
    A może zacząć od tego, by: 1. Odtworzyć izby wytrzeźwień i tam wozić pijanych oraz ewentualnie naćpanych. 2. Gonić tych, którzy w sposób oczywisty nie wymagają leczenia szpitalnego a na izbę przyjęć przyszli dlatego, że tak jest prościej niż iść do przychodni. 3. Stworzyć skuteczny całodobowy system pomocy w przychodniach.
  • ~bzdury praw
    (2019-06-25 09:36)
    U mnie "od zawsze" była nocna pomoc medyczna w ośrodku zdrowia. PiS zlikwidował. Bo szpital miał być lepszy. Więc ludzie z nadmierną gorączką i chorym dzieckiem w weekendy i święta jadą kilkanaście km do szpitala. Najbliższy czynny jest SOR. Potem szpitale się żalą, że ich SORy nachodzą ludzie nie dość ciężko chorzy. Po co to było? Nie mogło działać to co od zawsze działało?
  • ~rzeczywistość
    (2019-06-25 09:40)
    Receptą jest odtworzenie nocnej i świątecznej opieki medycznej w ośrodkach zdrowia. Którą PiS zlikwidował. Owszem, szpital może pomóc od razu świadczeniem w pełni szpitalnym. Ale 90% odwiedzających SOR-y nie potrzebują tego świadczenia. Potrzebują antybiotyku, leku przeciwgorączkowego, leku na receptę, oglądnięcia stanu gorączkującego bobasa, opatrzenia ambulatoryjnego, podania pojedynczego zastrzyku. Obejrzenia i zaopatrzenia niezbyt poważnego urazu. Podania surowicy przeciwtężcowej. I te wszystkie bzdury wepchnięto w strukturę szpitali. Po co?
  • ~Szary Wilk
    (2019-06-25 09:44)
    Numerek, tablica triażysta oj daleko do lekarza. Tak pis morduje pacjentów.
  • ~komunistyczna półka z octem
    (2019-06-25 09:52)
    Jeśli "biletomat", to znaczy rozpoznanie zagrożenia życia po numerze z kartki, a nie stanie pacjenta. W ciagu ostatnich kilku lat, prawie zniknęły w szpitalach izby przyjęć. Skierowania do szpitali stały się fikcją. Oto zwycięstwo Solidarności i wasz raj solidaruchów. Polska Ludowa wam śmierdziała.
  • ~doktorek
    (2019-06-25 10:22)
    DZIWI MNIE ,ŻE JESZCZE KTOŚ CHCE PRACOWAĆ NA SOR ? .... MASOCHIZM ?
  • ~Ed
    (2019-06-25 12:26)
    PiS już przeprowadził reformę służby zdrowia, a jej skutkiem jest zwiększona śmiertelność. To co teraz proponują nic nie zmieni, pacjenci nadal będą umierali. Dzięki działaniom PiS mamy za mało personelu medycznego. Sądzili że wprowadzenie sieci szpitali rozwiąże ten problem, a go tylko pogłębiło. Jest za mało pieniędzy i personelu. a za dużo biurokracji.
  • ~xzs
    (2019-06-25 17:38)
    Tak solidaroochy od 89 r załatwiły służbę zdrowia. I nie tylko...
  • ~BantuPISstan
    (2019-06-25 19:57)
    Walka PiSu z przeludnieniem Polski.
  • ~pacjent
    (2019-06-25 22:06)
    Czyj szwagier ten system będzie wprowadzał za kasę?
  • ~lakon
    (2019-06-25 23:51)
    Pomyliło się kolesiom totalnie. Nie chodzi o to żeby każdy miał jednakową opiekę lekarską tylko taką jakiej potrzebuje. W szczególności chodzi o pilną pomoc. To obsługę SORów trzeba zmienić. Skąd się bierze głupota? Z Ministerstwa Zdrowia?
  • ~Z
    (2019-06-26 11:02)
    SKANDAL 39mln wyrzuconych w bloto,a ludzie jak czekali ,tak beda czekac,zeby sie nie doczekac.