Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Lekarze wszczepili wydrukowaną protezę stawu. Jest sukces! Pani Bożena może chodzić

21 lutego 2017, 16:20
Jak poinformowano podczas konferencji prasowej w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, kobiecie przed 15 laty po raz pierwszy wszczepiono endoprotezę. W ubiegłym roku doszło złamania okołoprotezowego biodra ze zwichnięciem, operacja w innym ośrodku nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. "Bardzo kiepski był mój wcześniejszy stan, chodziłam o kuli albo o chodziku i tyle, z trudem udawało mi się coś zrobić" – powiedziała dziennikarzom pani Bożena Stachurska z Tarnowa.
Jak poinformowano podczas konferencji prasowej w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, kobiecie przed 15 laty po raz pierwszy wszczepiono endoprotezę. W ubiegłym roku doszło złamania okołoprotezowego biodra ze zwichnięciem, operacja w innym ośrodku nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. "Bardzo kiepski był mój wcześniejszy stan, chodziłam o kuli albo o chodziku i tyle, z trudem udawało mi się coś zrobić" – powiedziała dziennikarzom pani Bożena Stachurska z Tarnowa. / PAP / Andrzej Grygiel
Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
Reklama
Reklama
Tematy:
niepełnosprawność staw druk 3D operacja proteza staw biodrowy 3D kość ubytek kości złamanie biodra zlamanie endoproteza

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • c
  2017-02-23 02:15:23
  Wspaniali, cudowni lekarze!!!! Tylko chylić przed nimi czoła!!!
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Bogumila
  2018-11-01 18:11:14
  to bardzo interesujaca metoda ile taka operacja kosztuje i jak sie z ta klinika skontaktowac
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama