Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

5 nietypowych oznak, że brakuje ci witamin

2 lipca 2019, 22:53
Jak przyznaje dr Susan Blum, założycielka Blum Center for Health i autorka książki "The Immune System Recovery Plan", w naszej codziennej diecie jest coraz więcej produktów przetworzonych, co w efekcie powoduje niedobór witamin. "Choć to nie wywoła choroby, to może zaburzać funkcjonowanie organizmu. Witaminy pełnią bowiem rolę koordynatorów złożonych reakcji biochemicznych, zachodzących w obrębie całego organizmu - tłumaczy dr Blum. Te zaburzenia mogą objawiać się w nietypowy sposób. Zobacz!
Jak przyznaje dr Susan Blum, założycielka Blum Center for Health i autorka książki "The Immune System Recovery Plan", w naszej codziennej diecie jest coraz więcej produktów przetworzonych, co w efekcie powoduje niedobór witamin. "Choć to nie wywoła choroby, to może zaburzać funkcjonowanie organizmu. Witaminy pełnią bowiem rolę koordynatorów złożonych reakcji biochemicznych, zachodzących w obrębie całego organizmu - tłumaczy dr Blum. Te zaburzenia mogą objawiać się w nietypowy sposób. Zobacz! / Shutterstock
Pękające kąciki ust, dziwna wysypka... - twoje ciało samo może dać ci znać, że masz niedobór witamin. Konkretne objawy wskazują brak konkretnych witamin. Zobacz.
Reklama
Reklama
Tematy:
suplement diety niedobór witamin objawy niedoboru witamin diata przyjmować witaminy witaminy
Reklama

Komentarze (8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Lusia
  2017-04-11 19:52
  Miałam praktycznie wszystkie wyżej wymienione objawy braku witamin w organizmie. Postanowiłam wprowadzić radykalne zmiany w odżywianiu, teraz jem więcej wary i owoców i robię sobie zdrowe koktajle. Ponadto biorę systematycznie Biotebal, żeby wzmocnić swoje włosy. Myślę, że wszystko razem przyniesie sukces i znów odzyskam zdrowie.
  0
  zgłoś
 • diuk
  2013-07-03 15:42
  artykuł z nieaktualnymi informacjami. wit.B12 jest syntetyzowana przez bakterie jelitowe, znajduje się też w wielu jadalnych roślinach, które to KONIECZNIE TRZEBA ZJADAĆ NA SUROWO!!! (oczywiście te, które się da zjeść na surowo)
  2
  zgłoś
 • madame de Pardieu
  2013-06-10 15:56
  jeszcze głupki dodajcie że to trzeba wziąć pod uwagę grupę krwi niektórym to może zaszkodzić!!!
  3
  zgłoś
 • sweetie
  2013-06-10 15:55
  ok od kutra jem tylko OSTRYGI produkt typowy dla tej szerokości geograf.
  2
  zgłoś
 • voiceinthedesert
  2013-06-04 20:58
  Mówiąc o witaminach, uprzejmie proszę jeśli któryś z Państwa wie coś na temat przedawnienia witamin? Czy istnieje możliwość zatrucia? Ja biorę mieszankę witamin B&C i B-12 ... ale niestety przedawnione są od kwietnia 2002 r. W smaku są identyczne, ale są nieco gorzkawe na powierzchni.
  2
  zgłoś
 • Michał
  2013-05-13 21:07
  Witamina D na skurcze,kto ci takich głupot naopowiadał,skurcze,drganie powieki,zmęczenie w ciągu dnia,to typowy brak magnezu który w dalszej formie przeistoczy się w zaburzenia rytmu,arytmie itp. a poza tym jeż syntetyczne które organizm nie przyswaja. Zadzwoń to Ci pomogę 501-455-779 Michał
  4
  zgłoś
 • XXX
  2013-05-13 14:50
  Hengaj
  Spróbuj witamine D przeciwdziala skurczom..
  1
  zgłoś
 • hengaj
  2013-05-13 11:04
  JEM I NADAL MAM SKÓRCZE NÓG.BADANIA NIE WYKAZAŁY O BRAKU
  W ORGANIŻMIE POWYŻSZYCH SKŁADNIKÓW!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama