Nadal zbyt mało Polek zgłasza się na badania przesiewowe raka piersi

| Aktualizacja:

Zaledwie 47 proc. Polek w wieku 50-69 lat zgłasza się na bezpłatne badania mammograficzne pozwalające we wczesnym etapie wykryć raka piersi – alarmowali eksperci podczas śniadania prasowego w Warszawie.

wróć do artykułu
 • ~head
  (2018-11-16 08:45)
  Szwajcaria zakazała mammografii jako badania profilaktycznego z powodu udowodnionego wpływu na rozwój stanów nowotworowych. Przestańcie pitolić o mamografii jako o badaniu profilaktycznym.
 • ~korina
  (2018-11-18 21:47)
  Dokładnie. Mammografia jest szkodliwa. Naświetlanie i ściskanie piersi powoduje uaktywnienie nawet maleńkich guzków, które być może nie uaktywniłyby się nawet przez kilkadziesiąt lat. Proponuję ściskanie i naświetlanie mężczyznom ich genitaliów w celu wczesnego wykrycia raka prostaty.
 • ~Babeczka 👠
  (2018-11-19 13:46)
  Ja mam 65 lat i w tym roku bylam raz u lekarza , jak po grypie dostalam zapalenie oskrzeli, i zatok , musialam brac antybiotyki, a te moze tylko lekarz przepisac. Teraz dalam sie zastrzepic przeciw grypie i to wszystko. No u dentysty bylam, tam chodze regularnie i regularnie wyciagaja mi pieniadze z portfela. Nie mam zamiaru chodzic do lekarza, po co? Wole isc potanczyc, do sauny, na zumbe, to mnie trzyma przy dobrym nastroju i kondycji. Jak musze isc do lekarza to mi sie niedobrze robi. Mam awersje!
 • ~putto
  (2018-11-19 21:57)
  zmusić i karać mandatami, przymusowe leczenie a jak trzeba to wstrząsy elektryczne, badania profilaktyczne co kwartał i co lekarz prowadzony przez wademekum wydrukowane przez farmację przepisze to stosować pod rygorem karnym
 • ~korina
  (2018-11-20 18:36)
  He, he, he, no to w takim razie facetów też zmusić i karać mandatami, a jak nie to wstrząsy elektryczne, co kwartał badanie palpacyjne i ściskanie w imadle jąder i naświetlanie. Wszak rak prostaty wcześnie wykryty... itd.