Problemów seksualnych mężczyzn nie można lekceważyć - przekonują lekarze. Co dziesiąty Polak ma problemy w sferze seksualnej, ale tylko co piąty leczy się. Eksperci przekonywali na konferencji prasowej w Warszawie, że problemy z erekcją mogą być pierwszym objawem innych poważnych kłopotów zdrowotnych.

Reklama

Profesor Marek Sosnowski - urolog, mówi, że najczęstszą przyczyną zaburzeń jest cukrzyca i choroby układu krążenia. Tłumaczył, że mężczyzna, który ma cukrzycę, nadwagę, zaburzenia metaboliczne związane z miażdżycą i wysokim cholesterolem oraz problemy z krążeniem, w 70 procentach będzie miał zaburzenia erekcji.

Profesor Piotr Radziszewski - urolog przekonywał, że życie seksualne ma wpływ na nasze ogólne zdrowie. Według niego, satysfakcja i zadowolenie w tej sferze przekłada się na nasze dobre samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Seksuolog, profesor Zbigniew Lew -Starowicz, namawiał do profilaktyki czyli dobrego odżywiania się i unikania używek, w tym - marihuany. Według niego, ostanie badania dowodzą, że regularne palenie tego narkotyku przyczynia się do "zaburzeń płodności, zaburzeń erekcji i zaburzeń wytrysku".

Profesor Marcin Słojewski zaznaczył, że mężczyźni za rzadko odwiedzają lekarza urologa. Zaznaczył, że podobnie jak kobiety regularnie odwiedzają lekarza ginekologa, tak mężczyźni po 50. roku życia powinni systematycznie przychodzić do urologa.

Reklama

Specjaliści podkreślali, że mężczyźni powinni korzystać z porad urologa bez skierowania, podobnie jak kobiety - z porad lekarza ginekologa.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>