Z przeprowadzonego przez Pentor Research International badania1 wynika, że aż 42 proc. dorosłych Polaków ma problemy z dziąsłami. Najczęstsze dolegliwości, na które skarżą się pacjenci to podrażnienie, którego doświadcza 17 proc. dorosłych osób, krwawienie przy szczotkowaniu – 16 proc. oraz stany zapalne – 12 proc. osób.

Reklama

Poza tym co trzeci Polak cierpi na wrażliwość zębów (aż 35 proc.). Ponad połowa pacjentów akceptuje jednak codzienny ból zębów wywołany nadwrażliwością zębiny i nie zgłasza się z tym problemem do dentysty.

Każdy może się jednak zgłosić na bezpłatne sprawdzenie zębów w ramach akcji „Dni Konsultacji Stomatologicznych”. Specjalne stanowisko stanie w dniach 19-21 sierpnia w warszawskiej galerii „Złote Tarasy”. Będzie wyposażone w dwa fotele dentystyczne, a porad będą udzielać na miejscu lekarze. Pacjenci, u których lekarz zauważy niepokojące objawy, zostaną skierowani na kolejne badania do specjalistów.

Warszawa jest ostatnim przystankiem akcji. Wcześniej dentyści w ramach „Dni Konsultacji Stomatologicznych” odwiedzili dziewięć miast. Przedsięwzięciu patronuje Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.