Dziennik Gazeta Prawana logo

Implant oka – pierwsza taka operacja w Polsce

27 maja 2019, 21:39
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Operacja oka
Operacja oka/Shutterstock
Polscy lekarze coraz częściej dokonują przełomowych rzeczy. Nie inaczej stało się w przypadku pani Lucyny Kruszczyńskiej, która w wyniku choroby nowotworowej straciła oko. Kobieta skazana była na stosowanie specjalnej protezy, która nie była komfortowa.

Z ratunkiem przyszedł zespół z bydgoskiego szpitala, który zaproponował nowatorską metodę wszczepienia implantu gałki ocznej.

W programie szef projektu Paweł Burduk opowiedział o tej pierwszej w Polsce operacji.

Źródło: Agencja X-News

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło X-news
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj