Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, który trenuje regularnie czy zwyczajnie od czasu do czasu lubisz pobiegać lub pojeździć na rowerze. Dzisiejsza technologia pozwala bez względu na wadę wzroku robić to, co się lubi. Dzięki soczewkom kontaktowym, takim jak na przykład ACUVUE®, możesz otworzyć się na nowe możliwości i wybrać aktywności, które wcześniej były dla Ciebie nieosiągalne.

Reklama

- Każdy, kto jest aktywny i musi nosić okulary, ma te same problemy: mniejsze pole widzenia, parowanie szkieł czy obawa, że okulary zsuną się i spadną. Często, zamiast poświęcić się przyjemności płynącej ze sportu, skupiamy się na problemie. Najprostszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe – mówi dr n. med. Arleta Waszczykowska.

W przypadku soczewek często padają pytania czy w trakcie dynamicznych ruchów, np. podczas gry w piłkę, soczewka nie przemieści się lub nie wypadnie? - W przypadku soczewek kontaktowych to praktycznie niemożliwe – mówi dr Waszczykowska. – Soczewki zapewniają doskonałą jakość widzenia niezależnie od kąta spojrzenia. Nawet jeśli pacjent ma astygmatyzm, dzięki technologii Projekt Przyspieszonej Stabilizacji zastosowanej w soczewkach ACUVUE® do korekcji astygmatyzmu, soczewka będzie stabilna, a w przypadku rotacji, szybko powróci do właściwej pozycji.

Soczewki jednodniowe to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy na co dzień lepiej czują się w okularach, a soczewek używają sporadycznie, np. podczas aktywności ruchowej.

Wada wzroku nie musi przeszkadzać w jakiejkolwiek aktywności. Optymalne i naturalne widzenie nie tylko wpływa na prawidłową pracę oka, ale również może poprawić wyniki sportowe.