Grzybem w raka. Naukowcy szukają leku w Puszczy Białowieskiej

| Aktualizacja:

Białostoccy naukowcy utworzyli bank ekstraktów ponad 150 grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej. Badają ich potencjalne zastosowanie między innymi w leczeniu nowotworów. Na przykład właściwości korzeniowca sosnowego mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu raka jelita grubego.

wróć do artykułu
 • ~polwe
  (2018-02-07 21:29)
  medycyna ludowa używa chyba huby na nowotwór. może warto sprawdzić co kiedyś działało czy nie może dziś .sprawdzić przebadać..
 • ~bcv
  (2018-02-08 11:59)
  Trzeba zrobić odpowiednią oprawę i wydoić parę milionów...
 • ~emeryt 10
  (2018-02-08 19:32)
  Warto też spróbować witaminy b17,która jest zawarta w kaszach,migdałach,jagodach,pestkach owoców,a szczególnie w pestkach moreli. Na temat roli witaminy b17 w walce z rakiem można poczytać w internecie.
 • ~Chochoł
  (2018-02-09 00:28)
  Szyszko już wyciął. Jako zbędne.
 • ~Janek
  (2018-02-20 11:55)
  Konopie leczą od tysięcy lat! Kannabinoidy, a zwłaszcza kannabidiol (CBD) to substancje o niezwykle dobrze zapowiadającym się zastosowaniu medycznym. Badania efektów biochemicznych i farmakologicznych sugerują zastosowania CBD: do łagodzenia ataków epilepsji, zaburzeń nastroju, lęków, depresji, wspomagające leczenie uzależnień od alkoholu i nikotyny, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, hamuje rozwój i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych zwłaszcza glejaka, może być pomocny w leczeniu fibromialgii, czy zwłóknienia wątroby, jest skuteczny w terapii bólu zapalnego i neuropatycznego, pomocny w terapii stwardnienia rozsianego, działa przeciwwymiotnie (np. po chemioterapii), reguluje apetyt (…) ------> www konopiafarmacja pl Uwaga: Nasze olejki NIE zawierają syntetycznego kwasu kannabidiolowego CBD, który jest produkowany in vitro w laboratorium, który nie tylko nie pomoże, lecz może zaszkodzić naszemu organizmowi, są całkowicie naturalne! Produkt również nie jest łacząny z kryształem wyizolowanym CBD, którego wiele firm używa w swoich produktach.
 • ~królik !!!!
  (2018-03-09 05:54)
  koncepcje z 2014 r. a mamy 2018 i dawno rak macicy czy prostaty dał nieodwracalne przerzuty /nerki, wątroba,trzustka, płuca a nawet mózg / - to przynajmniej nie denerwujcie umierających i na przyszłość z gazem w tych sprawach
 • ~zmiana klimatu .87E
  (2018-08-09 21:48)
  Szyszko to największy szkodnik jakiego wydała polityka i jak mówili jego entuzjaści o nim ,że to wielki ekspert ochrony środowiska i ekolog ,kandydat do nagrody Nobla a jak wiadomo zrobił to co miał zrobić złego dla ekosystemu i zieleni .Ksiądz na mszy z udziałem leśników położył klątwę jak z czasów średniowiecza na ekologów i obrońców puszczy i wyzwał ich od szatanów. Gdyby nie interwencja Brukseli z którą nie zawsze się utożsamiam z tego co robi to zadziałała - powstrzymując dewastacyjną wycinkę drzew . Szkoda ,że tak późno bo drwale Szyszki i tak zrobili sporą wycinkę i korytarze jak twierdził lex Szyszko dla bezpieczeństwa .Ten minister powinien być rozliczony za szkodę jaką zrobił przyrodzie i zieleni .W tak szybko postępującej zmianie klimatu drzewa i krzewy powinny być chronione przed takimi ludźmi jak Szyszko który zapomniał ,że zieleń to płuca świata .Za zezwolenie w wycince drzew w wielu miejscach w Polsce bez opamiętania dostał nagrodę pieniężną od rządu za wspaniałą pracę .
 • ~Ferrand
  (2019-04-02 10:37)
  A może sproszkowane serce żaby, albo koci pomiot zebrany po północy?. Bezwstydnie mamią nas nadzieją od stu lat bez mała. Nie przyniosła otrzeźwienia kompromitacja huby i torfu niejakiego Tołpy. Cały czas łapy wyciągnięte po dotacje na czym można się utuczyć i zdobyć naukową tytulaturę.