Grzyb lekiem na raka? Obiecujące wyniki badań

| Aktualizacja:

Huba to popularna nazwa owocników grzybów nadrzewnych, można je znaleźć praktycznie w każdym polskim lesie. Tego grzyba pod mikroskop wzięły trzy badaczki z Uniwersytetu Lubelskiego: dr hab. Magdalena Jaszek, dr Magdalena Mizerska-Kowalska i dr Anna Matuszewska.

wróć do artykułu
 • ~Slav
  (2017-04-20 10:22)
  Przecież na zdjęciu jest żagiew łuskowata, jadalna. Ale fakt, prawie wszystkie jadalne nadrzewniaki zawierają substancje antynowotworowe i spore ilości antybiotyków. Jednak ktoś, kto to pisał raczej o jadalnych grzybach nadrzewnych ma znikome pojęcie. Inaczej podał by kilka przykładów takich grzybów. Płomienicę zimową, boczniaka ostrygowatego i rowkowanotrzonowego, opieńki miodowe i ciemne, żagiew łuskowatą i zimową, twardziaki i łuskwiaki, czyr, wnośniaki różnobarwne i wiele innych.
 • ~cdc
  (2017-04-19 21:30)
  lek znany od wieków
 • ~Tarantula
  (2017-04-21 09:41)
  Wsród ludu pracujacego miast i wsi lecznicze własciwości grzybów nadrzewnych były znane przez wieki. Ale dopiero teraz pojawili się naukowcy pochodzący z inteligencji pracującej.
 • ~money
  (2017-04-21 10:26)
  te grzyby sa i były znane od zawsze i w żaden sposób nie zmienily zachorowalności na żadne nowotwory.Zreszta nowotworow jesttyel,ile rodzajow komorek w organizmie,poniewaz nowotwor powstaje wtedy,gdy komorka zaczyna się dzielic bez kontroli,gdy zawodzą mechanizmy podzialu.te mechanizmy sa inne w każdym organie i dlatego nie ma i nie będzie jednego leku zapobiegającego nowotworom,natomiast być może znajdzie się jeden te już powstale niszczący.Wystarczy odciąć komorkom nowotworowym naczynia krwionośne;pozbawic je pożywienia.Wtedy szybko gina.Sa jzu pierwsze takie proby
 • ~Stiff
  (2017-04-21 15:09)
  Przecież o tym pisano w 1957 roku w Expresie Wieczornym

Może zainteresować Cię też: