Specjaliści: Chory na raka musi się dobrze odżywiać

| Aktualizacja:

Chory na raka powinien dobrze się odżywiać - przekonują specjaliści. W Warszawie rozpoczęły się trzydniowe warsztaty dziennikarskie. Na wykładach podkreślano, że podczas choroby nowotworowej pacjenci tracą kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt kilogramów. To nie pomaga w walce z rakiem.

wróć do artykułu
 • ~gość
  (2013-09-25 09:44)
  Ta pani doktor Dorota M. to chyba jakaś ściema... Ciekaw jestem jej praktyki... bo jeśli ma pacjentów w co wątpię to powinni jej odebrać wszystkich.

  Mam w rodzinie osobę z nowotworem i to co wyprawiają lekarze jest dramatyczne...
 • ~es
  (2013-08-08 22:19)
  "Dorota Minta, psycholog kliniczny mówi, że są ogólne zalecenia prawidłowego odżywiania się, które dotyczą również chorych na nowotwory: produkty mało przetworzone, poddane minimalnej ilości procesów chemicznych, zawierających białko i błonnik oraz dużo warzyw i owoców. " bujda prosze pani. Moj brat mial ogromne ograniczenia dietetyczne i niewiele z tych produktow mogl jesc. Poza tym mieso, ryby mu smierdzialy. A moze na takim sympozjum warto byloby obliczyc ile pieniedzy chory powinien miec, zeby miec na lekarstwa, jedzenie, dojazdy do kliniki, hotel(duza odleglosc od kliniki) w przypadku podawania chemii ambulatoryjnie,itd. Nie kazdy moze liczyc na wsparcie finansowe rodziny , a przy niskich rentach i emeryturach takie rady i sympozja na nic sie zdadza. Ale to wszystko trzeba przezyc, zeby wiedziec ile co kosztuje, jak przebiega i jak wyniszczajaca jest choroba nowotworowa. Ja to przeszlam, trzy i pol roku walki o zycie brata, w miedzyczasie tata umarl tez na raka.. sympozja, dla kogo to. ludziom chorym nic nie dadza niestety
 • ~koza
  (2013-08-08 15:23)
  za 1600brutto sie odzywiaj,maja polakow za baranow
 • ~ewa
  (2013-08-08 12:40)
  I dlatego że chory powinien się dobrze odżywiać w Instytucie Onkologii w Warszawie chorym biorącym chemie , osłabionym ponieważ jest to już 3,4..chemia z kolei podaje się na kolację kaszankę. Rozumiem że dużo osób ją lubi , ale wycieńczone osoby od samego patrzenia na podawaną " breię" mają odruch wymiotny .Także sympozjum może powinno być dla dyrekcji placówek które leczą .

Może zainteresować Cię też: