Kolejna kampania "Miesiąc Walki z Rakiem" ma zachęcić mieszkańców Torunia do działań związanych z profilaktyką nowotworową. To okazja do skorzystania nie tylko z oferty nieodpłatnych badań profilaktycznych w toruńskich placówkach ochrony zdrowia, ale także np. z zajęć nordic walking i analizy składu ciała - poinformowała Sylwia Derengowska z toruńskiego magistratu.

Reklama

Panie, które przeszły mastektomię czy chemioterapię mają okazję skorzystać z bezpłatnych porad jak dbać o skórę biustu i dekoltu. Wszystkie kobiety zapraszamy do udziału w spotkaniu z brafitterką, która przedstawi skutki noszenia nieprawidłowo dobranej bielizny, wyposaży w wiedzę jak wybierać bieliznę, która nie zagraża zdrowiu - dodała Derengowska.

W ramach kampanii dla toruńskiej młodzieży gimnazjalnej przygotowano spotkanie, którego gościem będzie szefowa "Kwiatu Kobiecości", czyli Ogólnopolskiej Organizacji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy - Ida Karpińska. Podzieli się ona własnymi doświadczeniami związanymi z chorobą nowotworową.

Akcja profilaktyki prowadzona będzie także w przedszkolach pod nazwą "Bezpieczne słonko". Najmłodsi mieszkańcy Torunia skorzystają z badań dermatoskopowych skóry i znamion, co jest profilaktyką czerniaka. Maluchy otrzymają też kupony na kolejne badanie kontrolne za pół roku.

Szczegółowe informacje na temat działań przygotowanych w ramach akcji zamieszczono na oficjalnej stronie miejskiej www.um.torun.pl.

Reklama