Wiele kobiet żyje w przeświadczeniu, że w ciąży zbrzydły. Tracą pewność siebie, nie czują się kobieco. Wcale nie musi tak być! Dbając o wygląd, mając poczucie własnej atrakcyjności, będziesz bardziej pewna siebie, łatwiej odnajdziesz się w nowej życiowej sytuacji. Spróbuj nie traktować ciąży, jak przerwy w życiorysie, po której wrócisz do dawnej formy. Ciąża to przecież dla kobiety stan naturalny i nie ma nic lepszego niż naturalne zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzone przez specjalistę. Ważne tylko, aby przestrzegać kilku zasad.

Reklama

- Jeśli spodziewamy się dziecka, powinnyśmy poinformować o tym pracowników salonu. Dzięki temu, będziemy mogły wybrać zabiegi, które są w pełni bezpieczne dla nas i maluszka. Poza tym otrzymamy cenne porady, jak w okresie ciąży dbać o swoją cerę i skórę – podkreśla Agnieszka Bronakowska z BABOR Institute & Shop. – Według mnie warto zdecydować się na zbawienny w tym okresie masaż całego ciała, który odpręża, usuwa zmęczenie i obrzęki, sztywność mięśni oraz stawów, pielęgnuje i wzmacnia skórę, przeciwdziała rozstępom. Umiejętnie wykonywany, poprawia również pracę hormonów, krążenie krwi i limfy – radzi pani Agnieszka.

Jako przyszła mama powinnaś wiedzieć, że pielęgnacja ciała pod okiem specjalisty jest całkowicie bezpieczna, a zabiegi opracowane są z myślą o potrzebach kobiet w ciąży, które powinny zadbać zarówno o ciało, jak i twarz. - Oprócz masaży wykonywanych przy pomocy naturalnych produktów, w okresie ciąży warto pielęgnować cerę. Dla tej wrażliwej, alergicznej oraz naczyniowej polecam zabiegi wzmacniające skórę, zmniejszające nadwrażliwość, likwidujące zaczerwienia i podrażnienia oraz niwelujące nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i pieczenia. Nasze klientki po tym zabiegu, często do nas wracają, podobno dbanie o siebie przy pomocy naturalnych metod, które proponujemy w BABOR Institute & Shop wciąga – śmieje się Agnieszka Bronakowska.

Pamiętajcie, że systematyczne zabiegi kosmetyczne w okresie ciąży zapewniają dobre samopoczucie, relaksują i dodają energii. Ma to bardzo dobry wpływ na dobre samopoczucie przyszłej mamy. Ich regularne wykonywanie znacznie ułatwi powrót do dawnej formy. Ciąża nie powinna być przyczyną do rezygnowania z bycia piękną i zadbaną.