Probiotyki chronią wcześniaki przed groźnymi powikłaniami?

Delikatny i nie w pełni rozwinięty organizm wcześniaka czyni go podatnym na różnego rodzaju powikłania zdrowotne.

wróć do artykułu
  • ~mifi
    (2016-06-28 15:09)
    probiotyki mają ogromne znaczenie w każdym wieku człowieka. Regulują racę jelit i zasiedlają dobre bakterie w układzie pokarmowym człowieka. Nie wyobrażam sobie zapomnieć o ich podaniu w przypadku leczenia dzieci. Za każdym razem przy walce z problemami brzuszkowymi lub rotawirusem podajemy acidolac i naprawdę widzę poprawę.
  • ~dominika k
    (2016-04-23 12:11)
    mojemu wczesniaczkowi zaraz po urodzeniu lekarze zaczeli podawac probiotyk FFbaby, a wiec te bakterie ktore wystepuja w mleku kobiecym, ja niestety nie karmilam piersia, wiec obawialam sie o to zapalenie jelit, bo wiadomo, ze w mm brakuje tych dobrych bakterii, ktore mu zapobiagaja ale zupelnie nie potrzebnie te nerwy! bo ffbaby uzupelnil co bylo trzeba i nie bylo problemow z jelitkami, co wiecej dzeicko zaczelo szybko przybierac na wadze, mialo zdrowy brzuszek, zadnych ulewan, kolek itp.! warto zapytac o ten preparat w przypadku urodzenia wczesniaka!
  • ~anna
    (2016-04-18 12:25)
    Probiotyk FFbaby polecam jako mama wcześniaka.Za namową lekarza zdecydowałam się aby synowi podano na oddziale gdy walczyliśmy nie tylko z wysokim CRP.Teraz gdy jesteśmy po długim pobycie na oddziale w domu, jestem pewna,że dobrze zrobiłam .
  • ~cogito
    (2016-04-15 21:21)
    A wystarczy nie podawać wcześniakom mleka modyfikowanego. W krajach cywilizowanych wcześniaki karmione są wyłącznie mlekiem matki lub mlekiem z banku mleka kobiecego, u tych dzieci NEC nie występuje. Takie oczywiste, a takie (w Polsce) nieosiągalne...
  • ~Zuzanna
    (2015-04-21 19:53)
    A jak dziecko miało podejrzenie NEC to może mieć pózniej alergie pokarmowa? U nas było podejrzenie i doktór podawał neonatus - to pomogło, wiec warto podawać dzieciom.
  • ~Jeronimoo
    (2015-03-30 16:16)
    Warto (niekoniecznie z noworodkiem, ale starszym dzieckiem) pójść do REVITUM żeby zrobić Test na Nietolerancję Pokarmową. Alergie są najczęstszymi przyczynami problemów zdrowotnych u dzieci, a czasem dieta, choć wydaje się bardzo zdrowa, szkodzi, a nie pomaga w rozwoju.
  • ~JoAnna
    (2015-03-23 14:28)
    Kup mu Neonatus LCR - zawiera Lcr35 i jest specjalnie dla noworodków :)
  • ~Adam Z
    (2015-03-23 09:51)
    gdzie mogę dostać ten szczep Lactobacillus casei rhamnosus Lcr35.? moja żona urodziła wczoraj wczesniaka i chcemy mu podawać. z góry dziękuję za odpowiedź.