Reklama
Reklama
Reklama

7 powodów, dla których warto jeść śniadanie. Codziennie!

19 czerwca 2015, 22:52
Owsianka z orzechami z suszonymi owocami
Owsianka z orzechami z suszonymi owocami / Shutterstock
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dodaje energii, poprawia samopoczucie, ułatwia odchudzanie i zapewnia lepszą pracę mózgu. Nie wierzysz? Czytaj dalej.
Reklama
Reklama
Tematy:
co jeść odżywianie śniadanie posiłek dieta
Reklama

Komentarze (9)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • agat
  2015-06-21 18:39
  Do niedawna nie jadałam żadnych śniadań, tylko kawa i przynajmniej do południa nic. Teraz jem bo czuję że muszę, zwykle to jogurt albo serek z owocami i dodatkiem syropu Paola, czasem jakieś płatki do tego.
  0
  zgłoś
 • Leonidas
  2015-06-20 11:21
  No i już się wpisali znawcy od siedmiu boleści!

  Artykuł słuszny. Organizm ludzki jest tak cudownie skonstruowany, że potrafi samoczynnie przyspieszać lub spowalniać metabolizm (przyspieszając włącza różne funkcje lub ogranicza je jeśli chce spowolnić). Kiedy to robi? Ano wtedy, kiedy jest czas obfitości (przyspiesza) lub głodówki (spowalnia).

  Niejedzenie śniadań jest dla organizmu głodówką. Metabolizm zwalnia, a każdy późniejszy nadmiar energii dostarczony wraz z pożywieniem, jest automatycznie magazynowany jako tkanka tłuszczowa.

  A co do historii praczłowieka, to wasza wiedza jest równie mizerna, jak o odżywianiu. Mężczyźni zawsze starali się wychodzić na polowanie najedzeni, bo tylko wtedy można było być sprawnym łowcą. I nie było tak, że codziennie trzeba było polować. Po wyprawie mięso się magazynowało (np. suszyło) i jedzenia było na dłuższy czas.

  Czytać więcej książek, a nie oglądać TV Trwam albo inne Republiki, pisdzielcze tępaki.
  0
  zgłoś
 • zoja
  2015-06-20 10:04
  Nie wyjde do pracy bez sniadania.Przyzwyczajenie od lat. Jedna kromka,musli,kawa.Pozdrawiam
  0
  zgłoś
 • Ola
  2015-01-24 18:29
  Cześć jestem ola
  0
  zgłoś
 • rako
  2015-01-24 14:07
  Stara zasada: najpierw upoluj albo zbierz a potem jedz. Żaden drapieżnik przed polowaniem nie musi niczego przekąsić.
  1
  zgłoś
 • dżordż
  2015-01-23 18:23
  NIE MA badań, z których wynikałoby, że jedzenie śniadania pomaga w odchudzaniu. Są jedynie zestawienia wskazujące na korelacje pomiędzy utratą bądź utrzymywaniem wagi a jedzeniem śniadania. Natomiast wyniki badań z grupą kontrolną wskazują, że nie ma związku przyczynowego między jednym a drugim.

  Wniosek jest taki, że osoby prowadzące zdrowszy tryb życia i dzięki temu łatwiej kontrolujące swoją wagę zwykle jedzą też śniadania. Natomiast nie ma związku między faktem, że je się śniadania i dlatego łatwiej kontroluje swoją wagę. To popularny mit.
  0
  zgłoś
 • Renata
  2015-01-23 12:37
  A co z małym piwkiem, wzorem
  pani Gosiewskiej, przed śniadaniem??
  0
  zgłoś
 • Bob
  2015-01-23 11:10
  Chłopska filozofia. Najem się rano i idę do pola... Nasi przodkowie najpierw musieli coś upolować, a potem mogli to zjeść... Nie jadam śniadań od kilku lat, bo i po co? Nie pracuję na kopalni...
  0
  zgłoś
 • jurek
  2015-01-23 08:26
  Od 10 lat nie jadam śniadań i czuję się doskonale. Kto wymyślił takie idiotyzmy, że śniadanie musisz zjeść?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama