Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pułapki karnawału. 6 produktów groźnych dla zębów

25 stycznia 2014, 15:07
Lekarze stomatolodzy przygotowali subiektywny ranking przekąsek i napojów, które trzeba jeść ze szczególną ostrożnością, jeżeli nie chcemy zaszkodzić swojemu uśmiechowi. Na szczęście żaden z tych produktów nie zniszczy zębów od razu, ale długotrwałe ich podjadanie może odbić się na stanie zdrowia naszej jamy ustnej. Ważne jest, żeby jeść je rozsądnie i jak zwykle pamiętać o higienie jamy ustnej. Jeżeli nie mamy pod ręką szczoteczki, co przecież rzadko zdarza się na imprezach, warto mieć szklankę niegazowanejwody mineralnej, żeby po każdej „problematycznej” przekąsce móc przepłukać usta. Zobaczcie, jakie niebezpieczeństwa czają się przy karnawałowym stole i bawcie się dobrze z szerokim uśmiechem na ustach
Lekarze stomatolodzy przygotowali subiektywny ranking przekąsek i napojów, które trzeba jeść ze szczególną ostrożnością, jeżeli nie chcemy zaszkodzić swojemu uśmiechowi. Na szczęście żaden z tych produktów nie zniszczy zębów od razu, ale długotrwałe ich podjadanie może odbić się na stanie zdrowia naszej jamy ustnej. Ważne jest, żeby jeść je rozsądnie i jak zwykle pamiętać o higienie jamy ustnej. Jeżeli nie mamy pod ręką szczoteczki, co przecież rzadko zdarza się na imprezach, warto mieć szklankę niegazowanejwody mineralnej, żeby po każdej „problematycznej” przekąsce móc przepłukać usta. Zobaczcie, jakie niebezpieczeństwa czają się przy karnawałowym stole i bawcie się dobrze z szerokim uśmiechem na ustach / Shutterstock
Karnawał trwa i jak się bawić, to się bawić na całego, jednak nie wszystko, co jemy jest dobre dla naszych zębów, a niektóre produkty mogą im nawet zaszkodzić. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na zdrowe i pożywne, niestety, najczęściej mogą uszkodzić zęby.
Reklama
Reklama
Tematy:
karnawał stomatolog dentysta dieta jedzenie próchnica ząb zeby
Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • ola
  2014-01-25 22:24
  ototo
  0
  zgłoś
 • med
  2014-01-25 22:07
  Po to się zajada smaczne cukierki, słodkie i kwaśne owoce aby było w ustach i jamie ustnej przyjemnie, a nie po to by natychmiast je wypłukiwać, do tego przy pomocy niegazowanej wody mineralnej. A co zwykła woda z wodociągu z kranu lub ze studni to jest zła, nie nadaje się do tego, czy co.

  To jest ogłupiająca promocja lobby butelkowanej płatnej, drogiej wody, która i tak nic nie jest warta, bo całymi tygodniami stoi na sklepowych półkach, do tego w butelkach z tworzywa sztucznego.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama