Czy to znaczy, że zażywanie cynamonu może uczynić cię mądrzejszym? Naukowcy z Rush University i Jesse Brown Veterans Affairs Medical Centre w Chicago zaobserwowali to działanie u myszy. Okazało się, że gryzonie pod wpływem tej przyprawy szybciej się uczą i szybciej kojarzą, a ich umysły stają się jak brzytwa.

Reklama

Dla przykładu, myszom słabo się uczącym zajmowało średnio 150 sekund, by znaleźć odpowiedni otwór w planszy w teście opracowanym przez psycholog prof. Carol A. Barnes, służącym do sprawdzania zdolności zapamiętywania u gryzoni. Dość dodać, że te same myszki po miesiącu poddawania ich terapii cynamonowej potrafiły wykonać to samo zadanie w czasie nieprzekraczającym 60 sekund - podaje portal PsychCentral.com.

Choć nie ma jeszcze badań potwierdzających podobny lub choć zbliżony wpływ cynamonu także na ludzki mózg, to naukowcy zalecają włączenie tej przyprawy do codziennej diety. Znane jest bowiem jej inne dobroczynne działanie na organizm. Potwierdzono między innymi, że cynamon obniża ciśnienie krwi i pomaga na kłopoty żołądkowe. Wiadomo również, że jest naturalnym wybielaczem zębów, a także - stosowany w maseczkach - poprawia stan i wygląd skóry.