Inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni zaprojektowali wyszczuplające okulary. Urządzenie "Meta Cookie+" skanuje obraz produktu, który spożywamy, po czym przedstawia nam obraz potrawy o połowię większy.

Reklama

To nie wszystkie możliwości manipulowania zmysłami, jakie daje ten gadżet. Wyszczuplające gogle poprzez fałszowanie realnego obrazu potrawy, oszukują również mózg osoby, która je nosi. To, jak tłumaczą inżynierowie, ma za zadanie zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia. Twórcy urządzenia przekonują, że osoby, które nosiły okulary jadły o 9,3 proc. mniej niż te, które z nich nie korzystały.

Okulary pełnią też inne funkcje. Naukowcy postanowili oszukać nie tylko zmysł wzroku, ale również zmysł węchu i smaku. Odchudzające gogle dają możliwość manipulowania, a nawet zmieniania aromatów i smaków potraw.

Gadżet "Meta Cookie+", który opracowali naukowcy z Tokyo University, został zaprezentowany podczas tokijskich targów Digital Content Expo.

Reklama

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Na stworzenie odchudzających okularów wcześniej wpadła japońska firma Yumetai. Pracownicy firmy tworząc produkt nie posługiwali się skomplikowaną technologią, postawili za to na kolory. Niebieskie szkła w okularach w stylu aviator mają za zadanie stłumienie apetytu. Twórcy okularów przekonują, że niebieski kolor uspokaja ośrodki głodu w mózgu i hamuje apetyt.