Zachowaj swoje dietetyczne postanowienia w sekrecie, to pozwoli uniknąć porażki - radzą naukowcy z New York University. Badacze udowodnili, że zachowanie diety w sekrecie jest najlepszym sposobem na podtrzymanie motywacji.

Reklama

Naukowcy przekonują, że osoby, które opowiadają innym o swoich dietetycznych postanowieniach szybciej z nich rezygnują i ponoszą sromotną klęskę. Autor badań, dr Peter Gollwitzer radzi, aby swoje plany związane dietą zachować w tajemnicy.

Specjalista zachęca również do precyzowania swoich postanowień. Wyznaczajmy sobie nie tylko cel, ale ustalmy sami dla siebie, kiedy chcemy go osiągnąć i w jaki sposób. A jeśli już chcemy podzielić się z kimś swoimi postanowieniami, niech będzie to osoba, która pomoże nam osiągnąć wyznaczony cel - proponuje dr Peter Gollwitzer.

Najlepiej, aby naszym powiernikiem były osoby, która również są na diecie, przekonują dr James Stubbs i dr Khandee Ahnaimugan. Najlepszym wsparciem są osoby, które mają podobne cele do naszych. Dlatego proponujemy uczestnictwo w lokalnych grupach wsparcia albo internetowych społecznościach, które daje nie tylko wsparcie, ale pozwalają wytrwać w swoich postanowieniach - radzą specjaliści.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Reklama