Wyższe oceny dla uczniów, którym udało się pokonać nadwagę - oto nowy sposób walki z otyłością, jaki proponuje francuski dietetyk Pierre Dukan. Te i inne porady twórca słynnej diety zapisał w swojej najnowszej książce "An Open Letter to the Future President".

Reklama

W książce, która na półkach francuskich księgarń pojawi się w czwartek, Dukan proponuje, aby nagradzać uczniów za ich sukcesy w walce z otyłością. Uczniowie, którzy ukończyliby dwuletni program odchudzający, mogliby zdobyć wyższe noty na świadectwie ukończenia szkoły. To, jak sugeruje dietetyk, może zwrócić uwagę młodzieży, jak ważna jest dbałość o prawidłową wagę i zbilansowaną dietę.

Otyłość to bardzo poważny, publiczny problem zdrowotny, który jest rzadko, o ile w ogóle, podejmowany przez rząd i polityków - powiedział w rozmowie z gazetą "Le Parisien", Pierre Dukan.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, Francja nie jest wolna od problemu otyłości. Według danych WHO, w 2010 roku ponad połowa Francuzów miała nadwagę.

Najnowsza książka twórcy popularnej diety proteinowej, "An Open Letter to the Future President", zawiera 119 rad, jak poradzić sobie z problemem otyłości i zmniejszyć liczbę osób cierpiących z jej powodu.

Zdrowie Dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>

Reklama