Cukrzyca - słodka pułapka. Jak w nią nie wpaść?

| Aktualizacja:

W Polsce liczba osób cierpiących z jej powodu sięga już 2,6 miliona. Uznaje się, iż co szósty chorujący nie wie o swoim schorzeniu. Ci świadomi choroby lub jej zagrożenia niespiesznie udają się na badania - ponad połowa chorych trafia do specjalistów w chwili gdy pojawiają się nie objawy, a powikłania. Cukrzyca, bo o niej mowa, w pełni zasłużyła na miano choroby cywilizacyjnej, jednak tytuł ten może odebrać jej współczesna medycyna oraz coraz większa samoświadomość pacjentów.

wróć do artykułu
  • ~Małgorzata
    (2018-02-27 12:23)
    Mam cukrzycę typu II. Ciągły stres w pracy, zajadałam słodyczami i wysokokalorycznymi posiłkami bo na takie miałam przeważnie ochotę. Teraz wiem, że to wysoki poziom kortyzolu się tego domagał bo w ten sposób radziłam sobie ze stresem. Nabawiłam się sporej nadwagi i byłam ciągle zmęczona. Musiałam zmienić dietę i zaczęłam uprawiać sport. Zielarz polecił mi też mieszankę ziołową Cholegin na obniżenie poziomu cukru. Powoli widzę rezultaty.
  • ~Sylwana
    (2017-12-18 15:17)
    U mnie wykryto tylko podwyższony poziom cukru i lekarz nakazał mi żebym bardziej zadbała o swoje zdrowie. Przeszłam na dietę lightdiet dla cukrzyków tak zapobiegawczo i zapisałam się na kurs tańca. Taka dieta ktorą dowożą do domu i już na cały dzień jest jak dla mnie w sam raz. Juz nie jem na drugi śniadanie słodyczy lub słodkich bułek a na obiad fast foodów. Z tańców też jestem zadowolona bo i są ćwiczenia i atmosfera super.

Może zainteresować Cię też: