– Ja definiowałam swoje potrzeby, a ubezpieczyciel pokazywał, czy jest w stanie im sprostać. Zamiast poświęcać wiele miesięcy na proces wyboru ubezpieczyciela, w ciągu miesiąca mieliśmy przygotowaną umowę – opowiada o swoich doświadczeniach w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.
Te zalety wynikają z faktu, że ubezpieczenia wzajemne, które oferuje TUW PZUW, są ustawowo zwolnione z biurokratycznej procedury zamówień publicznych. To zapewnia większą elastyczność. Zakres i koszt ubezpieczenia są rezultatem negocjacji, co pozwala na ich optymalne dopasowanie do potrzeb i finansowych możliwości ubezpieczonego.
– Cieszę się, że TUW PZUW tak dobrze się rozwija i przynosi korzyści wszystkim stronom. Jest członkiem wspierającym Polskiej Federacji Szpitali, dzielimy się doświadczeniami i trzymamy za nich kciuki – dodaje Ewa Książek-Bator.
Według niej kwestia zamówień publicznych i przetargów, w tym przetargów na ubezpieczenia, to jeden z ważniejszych problemów menadżerów służby zdrowia. Do kluczowych zalicza problemy z zapewnieniem odpowiedniej kadry medycznej oraz te wynikające ze zmieniających się przepisów prawnych.
Reklama