Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Operacja na mózgu. Tak szczecińscy lekarze leczyli padaczkę u 11-letniej Nadii

30 września 2018, 21:00
Ponadregionalny ośrodek ma dać pacjentom z kraju szansę na diagnostykę i leczenie operacyjne padaczek opornych na farmakoterapię, pod okiem doświadczonych specjalistów, w warunkach spełniających najwyższe standardy opieki. – Dla nas jest to dość przełomowy moment, ponieważ zatwierdzamy coś, co może mniej oficjalnie funkcjonowało – powiedziała w piątek podczas konferencji prasowej ordynator Kliniki Neurologii Rozwojowej UCK doktor hab. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska. Podkreśliła, że Centrum będzie leczyć dzieci i młodzież, na których nie działają środki farmakologiczne. Szansą dla części z nich może być operacja.
Ponadregionalny ośrodek ma dać pacjentom z kraju szansę na diagnostykę i leczenie operacyjne padaczek opornych na farmakoterapię, pod okiem doświadczonych specjalistów, w warunkach spełniających najwyższe standardy opieki. – Dla nas jest to dość przełomowy moment, ponieważ zatwierdzamy coś, co może mniej oficjalnie funkcjonowało – powiedziała w piątek podczas konferencji prasowej ordynator Kliniki Neurologii Rozwojowej UCK doktor hab. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska. Podkreśliła, że Centrum będzie leczyć dzieci i młodzież, na których nie działają środki farmakologiczne. Szansą dla części z nich może być operacja. / PAP / Marcin Bielecki
Tak naprawdę nie mogła się zbytnio cieszyć. Napady powodował zarówno stres, jak i dobre, miłe chwile, więc kiedy cieszyła się i przeżywała coś, następował atak, po którym była wycieńczona – mówiła Aneta Rozentalska, matka 11-letniej Nadii cierpiącej na padaczkę lekooporną, operowanej w szczecińskim Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych. W piątek podpisano porozumienie między Kliniką Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Oddziałem Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej z Pododdziałem Neurochirurgii Dorosłych szpitala "Zdroje" w Szczecinie – podał serwis naukawpolsce.pap.pl. W ten sposób powołano Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych.
Reklama
Reklama
Tematy:
Szczecin operacja padaczka lekooporna "Mózg" padaczka

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama