Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Kiedy praca niszczy twoje zdrowie? PIĘĆ NIEPOKOJĄCYCH OBJAWÓW

18 grudnia 2016, 23:54
Każdą wolną chwilę poświęcasz na zawodowe obowiązki? Nawet w kawiarni nad ciastkiem otwierasz laptopa i starasz się nadrobić zadania, z którymi nie wyrabiasz się w biurze? Zatrzymaj się, bo jesteś na złej drodze. Jak wynika z badań brytyjskich naukowców przytaczanych przez serwis NetDoctor, zabieranie pracy do domu i poświęcanie jej czasu przeznaczonego na wypoczynek podnosi ryzyko wystąpienia problemów z krążeniem, łącznie z zawałem serca, grozi również depresją oraz popadnięciem w alkoholizm. Lekarze alarmują, że coraz powszechniejsze staje się zjawisko wydłużania czasu własnej pracy do 55 godzin tygodniowo. Oznacza to, że zamiast 8 godzin dziennie pracujemy nawet 11 – a już taki wysiłek bez odpowiedniego odpoczynku może być groźny dla zdrowia, ostrzegają specjaliści.
Każdą wolną chwilę poświęcasz na zawodowe obowiązki? Nawet w kawiarni nad ciastkiem otwierasz laptopa i starasz się nadrobić zadania, z którymi nie wyrabiasz się w biurze? Zatrzymaj się, bo jesteś na złej drodze. Jak wynika z badań brytyjskich naukowców przytaczanych przez serwis NetDoctor, zabieranie pracy do domu i poświęcanie jej czasu przeznaczonego na wypoczynek podnosi ryzyko wystąpienia problemów z krążeniem, łącznie z zawałem serca, grozi również depresją oraz popadnięciem w alkoholizm. Lekarze alarmują, że coraz powszechniejsze staje się zjawisko wydłużania czasu własnej pracy do 55 godzin tygodniowo. Oznacza to, że zamiast 8 godzin dziennie pracujemy nawet 11 – a już taki wysiłek bez odpowiedniego odpoczynku może być groźny dla zdrowia, ostrzegają specjaliści. / Shutterstock
Często powtarzasz sobie, że odpoczniesz na emeryturze? Z punktu widzenia twojego organizmu to niezbyt rozsądne podejście. Jeśli pozwalasz, by niebezpieczne dla zdrowia nawyki brały górę w twoich codziennych zawodowych obowiązkach, możesz nie doczekać emerytury. Na co należy zwrócić uwagę?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
stres sen zmęczenie wyczerpanie objawy bezsenność praca zdrowie

Powiązane

Reklama

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • artur
  2016-12-29 20:38
  praca biurowa wyniszcza. nie wspominajac o skutkach siedzenia dla zdrowia kregoslupa i jeszcze o tych nadgodzinach za ktore nikt nam nie zaplaci... czasem lepiej zmienic na cos innego nawet kosztem kasy
  0
  zgłoś
 • gino
  2016-12-23 19:44
  Zdecydowanie nie praca marzeń, ale z drugiej strony jesli chcesz mieć od do i wychodzić z niej nie za bardzo wymaglowany, bo po pracy masz swoje wazniejsze rzeczy to czmeu nie... :)
  0
  zgłoś
 • Adam
  2016-12-19 13:51
  Miałem tak ze snem i od nowego roku zmieniam pracę na mniej obciążającą w media expert, musze zmienić otoczenie i pomyśleć co dalej... Moze ME to nie praca marzeń ale podejrzewam że spokojniejsza i nie przed komputerem.
  0
  zgłoś
 • Qwwryyuu
  2016-12-19 10:11
  Tygodniowo dochodzę do 60 godzin i to bez mojej zgody ale jak to mówi mój szef wszędzie i wszyscy tyle pracują
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama