Reklama

Reklama

Reklama
Warszawa

Reklama

Reklama

Wzrost stężenia trujących pyłów w powietrzu. "Przed nimi nie ma ucieczki" [ZDJĘCIA]

6 listopada 2015, 17:42
Szkodliwe substancje, pyły i związki chemiczne trafiają do płuc, kumulują się w układzie oddechowym, krążenia i w całym organizmie - mówi doktor Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego. Konsekwencją jest rozwój alergii, astmy czy chorób nowotworowych. Pulmonolog doktor Małgorzata Czajkowska-Malinowska uważa, że ścieżki rowerowe w pobliżu arterii komunikacyjnych są niefortunnym rozwiązaniem. Rowerzyści, którym wydaję się, że prowadzą zdrowy tryb życia, tak naprawdę wdychają szkodliwe substancje. Źródłem zanieczyszczenia powietrza są przede wszystkim przemysł i komunikacja samochodowa i domowe piece oraz kotłownie.
Szkodliwe substancje, pyły i związki chemiczne trafiają do płuc, kumulują się w układzie oddechowym, krążenia i w całym organizmie - mówi doktor Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego. Konsekwencją jest rozwój alergii, astmy czy chorób nowotworowych. Pulmonolog doktor Małgorzata Czajkowska-Malinowska uważa, że ścieżki rowerowe w pobliżu arterii komunikacyjnych są niefortunnym rozwiązaniem. Rowerzyści, którym wydaję się, że prowadzą zdrowy tryb życia, tak naprawdę wdychają szkodliwe substancje. Źródłem zanieczyszczenia powietrza są przede wszystkim przemysł i komunikacja samochodowa i domowe piece oraz kotłownie. / PAP / Jacek Bednarczyk
Zanieczyszczenie powietrza w dużych miastach kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Wpłynął na to początek sezonu grzewczego, wzmożony ruch samochodów oraz pogoda. Najgorzej jest w okolicach ruchliwych ulic.

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama