Reklama

Reklama

Reklama
Warszawa

Reklama

Reklama

Wzrost stężenia trujących pyłów w powietrzu. "Przed nimi nie ma ucieczki" [ZDJĘCIA]

6 listopada 2015, 17:42
Szkodliwe substancje, pyły i związki chemiczne trafiają do płuc, kumulują się w układzie oddechowym, krążenia i w całym organizmie - mówi doktor Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego. Konsekwencją jest rozwój alergii, astmy czy chorób nowotworowych. Pulmonolog doktor Małgorzata Czajkowska-Malinowska uważa, że ścieżki rowerowe w pobliżu arterii komunikacyjnych są niefortunnym rozwiązaniem. Rowerzyści, którym wydaję się, że prowadzą zdrowy tryb życia, tak naprawdę wdychają szkodliwe substancje. Źródłem zanieczyszczenia powietrza są przede wszystkim przemysł i komunikacja samochodowa i domowe piece oraz kotłownie.
Szkodliwe substancje, pyły i związki chemiczne trafiają do płuc, kumulują się w układzie oddechowym, krążenia i w całym organizmie - mówi doktor Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego. Konsekwencją jest rozwój alergii, astmy czy chorób nowotworowych. Pulmonolog doktor Małgorzata Czajkowska-Malinowska uważa, że ścieżki rowerowe w pobliżu arterii komunikacyjnych są niefortunnym rozwiązaniem. Rowerzyści, którym wydaję się, że prowadzą zdrowy tryb życia, tak naprawdę wdychają szkodliwe substancje. Źródłem zanieczyszczenia powietrza są przede wszystkim przemysł i komunikacja samochodowa i domowe piece oraz kotłownie. / PAP / Jacek Bednarczyk
Zanieczyszczenie powietrza w dużych miastach kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Wpłynął na to początek sezonu grzewczego, wzmożony ruch samochodów oraz pogoda. Najgorzej jest w okolicach ruchliwych ulic.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama