Szpital Zakaźny w Warszawie gotowy na ebolę. ZDJĘCIA
1 Doktor Andrzej Horban - z-ca dyrektora do spraw medycznych szpitala i konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych mówi, że modernizacja była niezbędna. Stworzono ciąg pomieszczeń składających się ze śluz, kabin dekontaminacyjnych, przebieralni, łazienek w takiej konfiguracji, aby można było wykluczyć możliwość zakażenia się personelu od chorego pacjenta.
PAP / Marcin Obara
2 Prawie 800 tysięcy złotych na modernizację przekazał szpitalowi resort zdrowia. Wiceminister Igor Radziewicz - Winnicki przyznał, że istnieje realna groźba zawleczenia do naszego kraju wysoko zakaźnej choroby, takiej jak wirus ebola. Sprzyja temu otwarcie granic i transport międzykontynentalny. Wiceminister podkreślił, że Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie nie odbiega od najwyższych światowych standardów w zakresie wyposażenia i bezpieczeństwa przebywania pacjentów.
PAP / Marcin Obara
3 Organem założycielskim szpitala jest samorząd województwa mazowieckiego. Marszałek Adam Struzik apelował ponad trzy miesiące temu do resortu zdrowia o dofinansowanie placówki. Dziś podkreśla, że takie inwestycje w szpitalu były bardzo potrzebne. Zaznacza, że musimy być przygotowani nie tylko na zawleczenie wirusa ebola ale także "może nam grozić element terroryzmu związany chociażby z użyciem broni bakteriologicznej".
PAP / Marcin Obara
4 W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie można będzie leczyć czterech a w razie dużej konieczności sześciu chorych na najbardziej zaraźliwe choroby, między innymi, z wirusem ebola.
PAP / Marcin Obara
5 W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie można będzie leczyć czterech a w razie dużej konieczności sześciu chorych na najbardziej zaraźliwe choroby, między innymi, z wirusem ebola.
PAP / Marcin Obara