Reklama
Reklama
Reklama

Zawijają papierosy i umierają na płuca. FOTOREPORTAŻ

Fabryka z jednej strony jest błogosławieństwem. Z drugiej - przekleństwem. Daje pracę i pieniądze, ale w pakiecie dorzuca choroby płuc i powolną śmierć. Tak wygląda codzienność osób zatrudnionych w zakładzie w Sagar, który produkuje tradycyjne tytoniowe i zawijane w liście hebanowca papierosy beedi. ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z INDII.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
tytoń choroba beedi skręt skręty pylica płuca papieros choroby Indie palenie papierosy
Reklama

Komentarze (12)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Jeremiasz
  2014-12-25 12:14
  dzieci są głodne tylko dlatego, że mamy na Ziemi grabieżców i wyznawców szatana, którzy niszczą wszystko co pozytywnie i nie służy im...
  Przy optymalnej i rozsądnej zgodnej z najwyższymi prawami gospodarce terytorium mogłoby wyżywić całą Europę Polski, w wspólnie z Ukrainą resztę świata. Twierdzenie o przeludnieniu świata i działania depopulacyjne są specyficznym działaniem satanistów u władzy.
  0
  zgłoś
 • a
  2014-12-09 20:59
  Z jednej strony wysylaja rakiety w kosmos, z drugiej zmuszja dzieci do katarzniczej pracy.
  0
  zgłoś
 • ewa koby
  2014-12-09 17:48
  medynikanizmus nikotynizmus alkoholizmus drogeizmus polityzmus jurnalizmus dziki jurmalizmus ala dziennik +art ewa koby
  0
  zgłoś
 • na razie rzadzi szatan
  2014-12-09 15:58
  JEZUS CHRYSTUS uczył swych naśladowców: „Macie więc modlić się w ten sposób: ‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi’” (Mateusza 6:9, 10). Powyższa modlitwa, często zwana „Modlitwą Pańską” lub „Ojcze Nasz”, wskazuje na cel ustanowienia Królestwa Bożego.
  Ów rząd przyczyni się do uświęcenia imienia Jehowy i oczyszczenia go z wszelkiej hańby, jaką na nie ściągnięto wskutek buntu Szatana i naszych prarodziców. Jest to sprawa nader ważna. Szczęście wszystkich stworzeń rozumnych zależy od uznania świętości imienia Bożego oraz prawowitości władzy Jehowy (Objawienie 4:11).Sprawdz w Biblii!
  Poza tym Królestwo zostało powołane do istnienia, by ‛wola Boża działa się jak w niebie, tak i na ziemi’. A co jest wolą Boga? Przywrócenie takich stosunków między Nim a ludźmi, jakie zaprzepaścił Adam. Za pośrednictwem wspomnianego rządu Władca Wszechświata spełni też swą obietnicę stworzenia na ziemi raju, w którym dobrzy ludzie będą mogli żyć wiecznie. Usunie skutki grzechu pierworodnego i urzeczywistni cudowne zamierzenie co do naszej planety (1 Jana 3:8). Właśnie to Królestwo oraz wszystko, czego ma ono dokonać, jest głównym tematem Biblii...
  0
  zgłoś
 • Barti
  2014-12-09 11:25
  Zamiast iść po łatwe pieniądze, niech zaczną kartofle sadzić i!
  0
  zgłoś
 • Uczen folksdojcza
  2014-12-09 04:24
  Czyms trzeba ludzi zajac (oglupic) zeby nie przygladali sie PO HOLOCIE
  p.t. rzad t.j. Komomoruski, Niesiol it.d., it.p.
  0
  zgłoś
 • BAD
  2014-12-09 00:32
  Malgorzata Doroz tel. 07810661654 - ns szubienice - nie jest Ci ku.. osadzac innych za narodowosc stary dziadzie
  bandawanda - pierd ...siesama faszystko
  ~444 czytaj typowo radzieckie texty dziecko niedojrzalego boga
  0
  zgłoś
 • szczur rat
  2014-12-08 23:45
  hindusów jest jak szczurów ijezeli troche umrze to nikt niezauwqaży ziemia jest przeliudniona wszyscy nie moga zyc
  0
  zgłoś
 • slowianka
  2014-12-08 23:10
  Po co siegac tak daleko a w Polsce dzieci chodza glodne. Na Wschodzie Ukrainy gina od bomb i kul co to ma byc tak pytam a EUROPA MILCZY ile jeszcze bedzie uprawiana hipokryzja o tz. DEMOKRACJI KLAMLIWA GAZETO .
  0
  zgłoś
 • James
  2014-12-08 22:42
  Jedna z wielu takich spraw jeżeli chodzi o Indie. Ludzie mają spaczone wyobrażenie na temat tego kraju, głównie na myśl przychodzi Tadż Mahal, Bollywood, że jest kolorowo, swobodnie i egzotycznie.
  Prawda jest właśnie taka jak wyżej: bieda, smród i ubóstwo. Zdziczały, pozbawiony moralności kapitalizm - pomysł na biznes jest, ale zysk ma być nawet kosztem zdrowia i życia(nie wspominając już o tak "trywialnych" kwestiach jak ekologia) co budzi mój wstyd mimo, że jestem zwolennikiem A. Smitha czy Friedmana.
  0
  zgłoś
 • bandawanda
  2014-12-08 22:24
  dzieci wdonbasie zabijaja przez polskich iukrainskich bandytów akatole yylko ole ole ja was pier ole
  0
  zgłoś
 • 444
  2014-12-08 22:02
  popatrzcie jak polskie dzieci umierają .i coś napiszcie..giermanski portalu
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama