Reklama
Warszawa
Reklama

Zawijają papierosy i umierają na płuca. FOTOREPORTAŻ

9 grudnia 2014, 08:30
Z wierzchu aromatyczne liście drzewa tendu, czyli hebanowca albo persymony wschodniej, wewnątrz poszatkowany tytoń. Pracownicy w fabryce beedi w stanie Madya Pradesh nie noszą ani rękawiczek, ani masek ochronnych. Pył ze starych drobinek tytoniu wchłania się do ich organizmów nie tylko przez płuca. Wchodzi w skórę dłoni, dostaje się do oczu...
Z wierzchu aromatyczne liście drzewa tendu, czyli hebanowca albo persymony wschodniej, wewnątrz poszatkowany tytoń. Pracownicy w fabryce beedi w stanie Madya Pradesh nie noszą ani rękawiczek, ani masek ochronnych. Pył ze starych drobinek tytoniu wchłania się do ich organizmów nie tylko przez płuca. Wchodzi w skórę dłoni, dostaje się do oczu... / PAP/EPA / HARISH TYAGI
Fabryka z jednej strony jest błogosławieństwem. Z drugiej - przekleństwem. Daje pracę i pieniądze, ale w pakiecie dorzuca choroby płuc i powolną śmierć. Tak wygląda codzienność osób zatrudnionych w zakładzie w Sagar, który produkuje tradycyjne tytoniowe i zawijane w liście hebanowca papierosy beedi. ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z INDII.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
tytoń choroba beedi skret skręty pylica płuca papieros choroby Indie palenie papierosy

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(12)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • 444
  2014-12-08 22:02:55
  popatrzcie jak polskie dzieci umierają .i coś napiszcie..giermanski portalu
  0
 • Jeremiasz
  2014-12-25 12:14:01
  dzieci są głodne tylko dlatego, że mamy na Ziemi grabieżców i wyznawców szatana, którzy niszczą wszystko co pozytywnie i nie służy im...
  Przy optymalnej i rozsądnej zgodnej z najwyższymi prawami gospodarce terytorium mogłoby wyżywić całą Europę Polski, w wspólnie z Ukrainą resztę świata. Twierdzenie o przeludnieniu świata i działania depopulacyjne są specyficznym działaniem satanistów u władzy.
  0
 • szczur rat
  2014-12-08 23:45:59
  hindusów jest jak szczurów ijezeli troche umrze to nikt niezauwqaży ziemia jest przeliudniona wszyscy nie moga zyc
  1
 • BAD
  2014-12-09 00:32:33
  Malgorzata Doroz tel. 07810661654 - ns szubienice - nie jest Ci ku.. osadzac innych za narodowosc stary dziadzie
  bandawanda - pierd ...siesama faszystko
  ~444 czytaj typowo radzieckie texty dziecko niedojrzalego boga
  0
 • Uczen folksdojcza
  2014-12-09 04:24:46
  Czyms trzeba ludzi zajac (oglupic) zeby nie przygladali sie PO HOLOCIE
  p.t. rzad t.j. Komomoruski, Niesiol it.d., it.p.
  0
 • bandawanda
  2014-12-08 22:24:18
  dzieci wdonbasie zabijaja przez polskich iukrainskich bandytów akatole yylko ole ole ja was pier ole
  0
 • slowianka
  2014-12-08 23:10:03
  Po co siegac tak daleko a w Polsce dzieci chodza glodne. Na Wschodzie Ukrainy gina od bomb i kul co to ma byc tak pytam a EUROPA MILCZY ile jeszcze bedzie uprawiana hipokryzja o tz. DEMOKRACJI KLAMLIWA GAZETO .
  0
 • James
  2014-12-08 22:42:24
  Jedna z wielu takich spraw jeżeli chodzi o Indie. Ludzie mają spaczone wyobrażenie na temat tego kraju, głównie na myśl przychodzi Tadż Mahal, Bollywood, że jest kolorowo, swobodnie i egzotycznie.
  Prawda jest właśnie taka jak wyżej: bieda, smród i ubóstwo. Zdziczały, pozbawiony moralności kapitalizm - pomysł na biznes jest, ale zysk ma być nawet kosztem zdrowia i życia(nie wspominając już o tak "trywialnych" kwestiach jak ekologia) co budzi mój wstyd mimo, że jestem zwolennikiem A. Smitha czy Friedmana.
  0
 • Barti
  2014-12-09 11:25:12
  Zamiast iść po łatwe pieniądze, niech zaczną kartofle sadzić i!
  0
 • na razie rzadzi szatan
  2014-12-09 15:58:13
  JEZUS CHRYSTUS uczył swych naśladowców: „Macie więc modlić się w ten sposób: ‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi’” (Mateusza 6:9, 10). Powyższa modlitwa, często zwana „Modlitwą Pańską” lub „Ojcze Nasz”, wskazuje na cel ustanowienia Królestwa Bożego.
  Ów rząd przyczyni się do uświęcenia imienia Jehowy i oczyszczenia go z wszelkiej hańby, jaką na nie ściągnięto wskutek buntu Szatana i naszych prarodziców. Jest to sprawa nader ważna. Szczęście wszystkich stworzeń rozumnych zależy od uznania świętości imienia Bożego oraz prawowitości władzy Jehowy (Objawienie 4:11).Sprawdz w Biblii!
  Poza tym Królestwo zostało powołane do istnienia, by ‛wola Boża działa się jak w niebie, tak i na ziemi’. A co jest wolą Boga? Przywrócenie takich stosunków między Nim a ludźmi, jakie zaprzepaścił Adam. Za pośrednictwem wspomnianego rządu Władca Wszechświata spełni też swą obietnicę stworzenia na ziemi raju, w którym dobrzy ludzie będą mogli żyć wiecznie. Usunie skutki grzechu pierworodnego i urzeczywistni cudowne zamierzenie co do naszej planety (1 Jana 3:8). Właśnie to Królestwo oraz wszystko, czego ma ono dokonać, jest głównym tematem Biblii...
  0
 • ewa koby
  2014-12-09 17:48:01
  medynikanizmus nikotynizmus alkoholizmus drogeizmus polityzmus jurnalizmus dziki jurmalizmus ala dziennik +art ewa koby
  0
 • a
  2014-12-09 20:59:50
  Z jednej strony wysylaja rakiety w kosmos, z drugiej zmuszja dzieci do katarzniczej pracy.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama