Warszawa
Reklama

Rak płuc - najczęstszy nowotwór złośliwy: objawy, diagnoza, leczenie

28 lipca 2019, 16:21
Szacuje się, że w Polsce co roku diagnozuje się około 20 tys. zachorowań na raka płuc, z czego większość u mężczyzn. Liczba nowotworów płuca lawinowo rośnie wśród kobiet (u mężczyzn zaś spada) i przyjmuje się, że co roku wykrywa się u nich ponad 6 tys. przypadków raka. Wszystkiemu winna "emancypacja papierosowa" z lat 60.-80. ubiegłego wieku, kiedy palenie wśród kobiet było szalenie modne. Co warto wiedzieć o najgroźniejszym nowotworze?
Szacuje się, że w Polsce co roku diagnozuje się około 20 tys. zachorowań na raka płuc, z czego większość u mężczyzn. Liczba nowotworów płuca lawinowo rośnie wśród kobiet (u mężczyzn zaś spada) i przyjmuje się, że co roku wykrywa się u nich ponad 6 tys. przypadków raka. Wszystkiemu winna "emancypacja papierosowa" z lat 60.-80. ubiegłego wieku, kiedy palenie wśród kobiet było szalenie modne. Co warto wiedzieć o najgroźniejszym nowotworze? / Shutterstock
Rak płuc jest najczęstszym nowotworem złośliwym nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Pacjenci często lekceważą jego objawy raka i diagnozowany jest za późno, gdy nie ma już szans na wyleczenie. Co warto o nim wiedzieć?

Powiązane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama